Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása utáni problémák?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémán az lenne, hogy 7 éve azért kaptam fogamzásgátlót 15 évesen, mert nem állt be a menstruációm, hol volt hol nem. Nőgyógyászhoz irányítottak, ő írta fel a fogamzásgátlót, hogy beálljon a ciklusom. Most viszont laktóz érzékeny lettem, ezért nem szedhetem a gyógyszert, illetve alapból is abba akartam hagyni, mert nem szeretnék plusz hormonokat szedni. Holnap lesz 2 hete hogy nem jön meg az első gyógyszermentes hónap után. Baba nem lehet, védekeztünk, meg pluszba tesztet is csináltam 2-őt, de negatív lett mindkettő. Semmiféle jele nincs annak hogy meg akarna jönni. Mikor kellene orvoshoz fordulnom? Meddig normális ez a probléma? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2018. nov. 12. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Endokrinológus.
2018. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 15 évesen sem volt normális, most mégis mit várunk? A tabletta nem a sajt ciklusod rakja rendbe, csak simán csinál rendszeresen egy megvonásos vérzést, amitől lesz egy kvázi szabályosnak tűnő mű ciklusod. Nem nagyon kell arra várnod, hogy most normális lesz, ha eddig sem volt az. Minél előbb fordulj orvoshoz, mert csak az időd vesztegeted a várakozással.

(Ha valakinek korábban, tablettaszedés előtt rendbe volt, akár fél év is kellhet, hogy helyreálljon, de neked felesleges erre várni.)

2018. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp és a leghamarabb orvoshoz fogok fordulni. Jelenleg nagyon félek attól, hogy nem tudok majd teherbe esni. Szerintetek erre mekkora az esély?
2018. nov. 13. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!