Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A legtobb kerdes a nok egeszse...

A legtobb kerdes a nok egeszsegenel a PCOS-ra utal, miert van ez a hormonalis szindroma jelen ennyire? Ferfikent irom.

Figyelt kérdés

Sokat latom, es szeretnek erdeklodni, hogy ez miert van, mert a noi egeszseg ebben a kategoriaban szinte tele van PCOS problemakkal, de massal nagyon nem, max akiknek keson jott meg vagy fog megjonni. De a PCOS dominal mint szervi cisztas hormonalis szindroma, ami ha jol tudom inzulin rezisztenciaval is kapcsolatos. Ettol a rendellenessegtol meg plane infertilissa valhat az illeto, ami nem jo (ha akart gyereket), hiaba gyogyszer, meg vannak fajtai, meg skalaja, fajdalmat is okoz.


Miert ilyen gyakori? Tudom legyen on is milliomos kerdes, de otlet?



dec. 17. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

a zsmr taplalkozasunk az oka. Az inzulinrezisztencia a cukorbetegseg eloszobaja, de meg gyogyszer nelkul karbantarthato, es talan igy jobban elkepzelheto ferfikent is, hogy mi a gond. Mert ugyanez a kerdes felteheto igy is miert van egyre tobb cukorbeteg.


Amugy a jobb idagnosztika, tobb eü-i tudatossag, tudatosabb csaladtervezes miatt is tobb van, hiszen regen is volt, csak nem.jottek ra, nem.vettek eszre, meg nem.volt olyna fontos hogy idore vagy idon belul szzljenek ezert ha egy pcos-nak x evente csak osszejott egy gyerek, akkor nem.volt vele gond.

dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén fogalmam sincs. Nálunk anyum is az és én is. Talán a 70-80as években vagy attól kezdődően lett valami élelmiszernek ez a mellékhatása? Ez a legjobb ötletem.
dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most hulyen hangzik, de lehet Chernobyl?
dec. 18. 00:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, annak másfajta hatásai voltak, ráadásul mi nem is voltunk annyira érintettek.
dec. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Marmint a felmenoink viszont de. Es nem volt reg, lehet, valamennyi sugarzas ide is jott, nagyszulo vagy szulo akkor elt. Talan te is. Azert 1986 nincs olyan messze, ha ugy nezzuk, aki akkor szuletett az 37 eves, elotte anyuka meg plane elt akkor, ha valahogy elerte a magzatot a sugarzas, en racionalisnak tartom, hogy emiatt lehet ennyire gyakori, bar azt irjak USA egyetemi oldalak, hogy gyakori gond, szoval ez elegge bizarr, miert lesz meddo valoszinuleg emiatt par/sok no, most nem tudom a statisztikat.
dec. 18. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!