Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A menstruáció előtti barnázás...

A menstruáció előtti barnázás egészséges nőknél is jelen van?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az endometriózisnak az is tünete, ahogy olvasom. Nos én vagy 2 nap "barnázok" egy keveset, mielőtt rendesen megjön. Van mikor nagyon görcsölök menstruáció alatt 1-2 napig, de máskor meg nem, az, hogy nem görcsölök nagyon vagy egyáltalán, az a gyakoribb. A családomban a nők több mint felének mindkét oldalról endometriózisa van/volt. És hiába szenvedtek, csak akkor estek teherbe, miután megműtötték őket. Van, aki nem vállalta a műtétet (nem értem miért) de azóta se terhes ugye.. Van, akinek meg 23 évesen volt meg a műtéte és mondta az orvos, hogy iparkodjanak a gyerekkel, nehogy az legyen, hogy később még nehezebben jön össze emiatt.


Tudom, hogy nem olyan régóta próbálkozunk, de már mindenre gondolok, hogy lehet nekem is az van és nem nyugat meg az se, hogy a (magán) orvosom kb. leszarja a fejemet, folyton csak azzal jön, hogy majd akkor megnézünk rendesen, hogy lehet-e valami baj, ha már több mint egy éve nem jön össze... Elmúltam 30 az istenit. A férjem 42! Nekem ez nem megnyugtató, hogy jaj ráérünk a nem sikerüléssel, mert nem érünk rá még már hónapot várni, arra, hogy akkor utána kezdjün neki annak, hogy most akkor vajon mi van. És most ez a barnázásom nem hagy nyugodni. :(


2017. márc. 2. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig barnázok 1-2 nappal menstruáció előtt és biztos nincs bajom, mert az első gyerek elsőre, a második harmadik próbálkozásra sikerült.


Megértelek, hogy ilyen előjelekkel és feltételekkel "türelmetlen" vagy. Keress egy másik dokit, aki foglalkozik veled. Sok apróság lehet a háttérben, ami könnyen megoldható, ha kiderül.


Sok sikert!

2017. márc. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is valts orvost, nem bizol benne, ez igy nem jo.

Masodszor. Nekem sargatest elegtelen mukodesem van, azaz neha 5-6 nappal mensi elott vegig barnazok, mire megjon. Kepzelheted, neha tobb mint 1,5 hetet "menstrualok" igy. Na ez csak kitero volr.

A lenyeg. Spontan estem teherbe, ráadásul az elso próbálkozos hóban. Semmi gond nem volt.

Csak nyugi. Ne stresszelj. Sokszor amiatt nem sikerul.

Ja, en is 30 voltam akkor.

Meg azt sem bantam volna, ha picit "nehezebben" jon össze.

2017. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 30 még egyáltalán nem sok. :)

És nem kell a legrosszabbra gondolni, a progihiány gyakoribb probléma, és annak is ez a tünete. Nézess hormonokat, akár magánúton, úgy még beutaló se kell. Vagy ragaszkodj hozzá, hogy küldjön el a dokit. Vagy tényleg keress egy normálisat.

Gondolom, az endometriózis különösebb kivizsgálás nélkül is kiderült volna, vagy az nem látszik uh-n? Ilyen "örökséggel" egyébként lehet, hogy én is rámennék a témára.

2017. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:
100%
Szerintem ne várj, ne kísérletezz másik magándokival (sajnos sokszor ugyanazt a színvonalat képviselik magánpraxisban, mint az sztk-ban), hanem keressetek fel egy meddőségi központot, ahol a családi előéletet is figyelembe veszik a kivizsgálásnál. Egyébként sajnos ultrahangon nem látszik az endometriózis, biztos diagnózist csak akkor tudnak mondani, ha benéznek a hasüregbe. Ez pedig már műtét, ha nem is nagy. Előtte inkább megcsinálják a kevésbé drága és kellemetlen vizsgálatokat, mint hormonlabor, spermavizsgálat. A barnázás hormonproblémára utal, az endometriózishoz nincs köze. Készülj fel hogy hosszú ideig tart a kivizsgálás, mindenhol várólista van. De érdemes elkezdeni mielőbb szerintem.
2017. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!