Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a méhszáj nyílásnál? ...

Mi lehet a méhszáj nyílásnál? Minden hónapban menstruációtól kezdve egészen az ovuláció végéig érezhető apró dudor közvetlenül a méhszáj nyílása mellett.

Figyelt kérdés

Mensi után hüvelyflóra helyreállító gélt, illetve kúpot szoktam felhelyezni. Ekkor szoktam érezni a méhszájamnál egy pici dudort. Nem fáj, nem erzékeny, csak ott van. A termékeny időszak végével eltűnik.

Arra tudok gondolni, hogy ez akkor van, amikor nyitott a méhszáj és amikor bezárul eltűnik. Azóta figyeltem meg, mióta a hüvelykúpokat kezdtem el használni, azelőtt nem matattam gyakran odabent.

Az utóbbi időben 1-2 havonta kell mennem nőgyógyászhoz. Egy orvos sem talált semmi elváltozást. A legutóbb rákérdeztem mi lehet, annyit mondott látatlanban, mert persze pont akkor nem volt ott semmi, hogy egy kis gyulladás lehet olyankor.

Na de minden hónapban ugyanakkor?!


Vagy ez tök normális csak en gondolom túl?


Olvastam, hogy már szült és még gyermektelen nőknél más a méhszáj kinézete. Gyermekem nincs, de nyáron volt egy középidős vetélésem, ahol meg kellett szülnöm a halott babám. Lehet amiatt változott meg?

Az orvosok nem bőbeszédűek, konkrét választ sosem kaptam a kérdésemre.


Köszönöm az érdemi válaszokat.



dec. 23. 19:08
 1/2 Avair2010 ***** válasza:
Nem zárom ki, hogy esetleg köldökzsinórdarabka maradt ott. Az is lehet, hogy nem vághatták el a magzat köldökzsinórját teljesen tőből, nehogy megsértsék olyan szövetedet, ami élet/gyermekvállalási funkciókat is ellát a számodra. Deritsd ki, hogy nem -e a gél/kúp okozza!
dec. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem rég voltam orvosnál, mert én is éreztem két dudort a méhszájamnál. A dr-nő mosolygott, mikor mondtam, hogy mit érzek és miután megvizsgált mondta, hogy nincs amiért aggódnom, mert a szülés miatt van. Semmi nem lesz már olyan, amilyen volt. Ez egy nagy átalakulás és folyamat volt.

Azt is mondta, hogy a ciklus alatt érezhetem, hogy nem mindig van ott ez a dudor, vagy nagyobb-kisebb.

jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!