Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel idézhetném elő, hogy...

Mivel idézhetném elő, hogy megjöjjön a menstruációm?

Figyelt kérdés
Korábban se volt tűpontos, de azért jellemzően 32-37 naposak voltak a ciklusaim. Majd elkezdtem fogamzásgátlót szedni, amit 1 év után abbahagytam a mellékhatások miatt. Először 33 napra, majd egyre változóbban, volt hogy 40 napra jött meg. Voltam orvosoknal, nőgyógyász kisebb cisztákat látott a petefészkemen, endokrinologus pedig IR-t állapított meg. Mivel néhány kiló is feljott rám (kb 7-8 kiló félév alatt), ezért felirta a Merckformint. Ezzel szépen el is kezdtem fogyni és még mindig a bevezetésnél tartok, viszont a ciklushosszom rekordot dönt. Nov 3-án kezdődött az utolsó menszim, rá kb 2 hétre kezdtem a gyógyszert de azóta nem volt vérzésem. Tehát jelenleg az 56. ciklusnapon tartok, pms tünetet nem érzek (mindig volt korábban), terhességi teszt negatív. A gyógyszer ennyire bekavarhatott? Pedig úgy olvastam, hogy inkább elosegiti a rendszeres ciklust, de ha nem is azonnali a változás, azt nem gondoltam volna, hogy kimarad teljesen. Mit tegyek, egyek, igyak, hogy végre megjöjjön? Dokihoz mikor érdemes fordulni vele? Kontroll fél év múlva esedékes.

dec. 28. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg még a szervezeted nem érte utol magát. Nekem majdnem 2.5 hónap után jött meg, miután abbahagytam a fogamzásgátlót, akkor kezdtem el én is szedni a merckformint, illetve a diétát akkoriban kezdtem. Ne agyalj ezen, kicsit engedd el, bízz meg a testedben, sok minden történik most vele. "Előidézni" azzal tudod, ha vigyázol magadra és mindent követsz, ahogy a doki mondja! Minden rendben lesz, tudom,hogy idegtépő, nekem is az volt! Ha megnyugtat, menj el egy privát dokihoz, aki tud segíteni, de meg fog jönni, csak idő kell még!
dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a megnyugtató választ! Azt kihagytam valóban, hogy a gyógyszer mellett a diétát is elkezdtem természetesen, és mivel a kettő együtt szinte 1 héten belül látványosan beinditotta a fogyást, azt reméltem, hogy a hormonokban is segít. Bár tény, hogy kb félidőben jártam már a ciklusomban addigra, így ha bármi rosszul indult el, azon már sejtettem hogy nem fog változtatni, de e annyian dicsérik ezt a gyógyszert, hogy milyen szépen helyrehozza a ciklust, így picit csalódás, hogy nem hogy rövidebb de sokkal hosszabb is lett :/ Annyira bánom, hogy fogamzásgátlóra adtam a fejem, csak a baj van vele, amig szedtem es utólag is :(

De akkor próbálok nem ezen kattogni, és talán hamarosan visszaall a rend.

dec. 28. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam 1,5 éven át volt totál zavar a bogyó abbahagyását követően, szóval nyugi. :(
dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem (bár nem vagyok orvos), de ez inkább az IR tünete mint a tablettáé. Én már 2 éve abbahagytam a tablettát, 1 évig normálisan megjött, majd 1 év után kezdett a ciklusom hosszabbodni, pont ahogy Te írod. Elmentem endoshos, mert féltem, h elmarad a menzeszem. Ahogy elmentem orvoshoz, mintha megéreztem volna, következő hónapra rá már nem volt menzim, és ezt követte még 2 hónapig. Közben kiderült, h IR-es vagyok és h ez okozza a menstruációs zavarokat. Ahogy elkezdtem a kajára odafigyelni, 2 hét múlva meg is jött... Majd szépen minden hónapban. Október végétől ismét "elhagytam" magam, össze-vissza ettem, és ennek meg is lett a böjtje. 46. napban vagyok és nincs menzi.. Viszont ez az én hibám, h nem vettem komolyan, h a kajával és mozgással mennyire lehet ezt befolyásolni. Sajnos mást nem tudsz, minthogy odafigyelsz a kajára és mozgás! 2 hete állandóan premenstruciós tüneteim vannak (derék-és medence körüli fájdalom), de nem jön meg. Szintén negatív volt a tegnapi tesztem. Kitartást kívánok, én is jövőhéten megyek vissza dokihoz, hogy úgy tűnik ez gyógyszer nélkül nekem sem fog működni.
jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4, részben igazad van, viszont a mozgás korábban is megvolt, aztan ahogy igazolódott az IR a gyógyszerrel párhuzamosan elkezdtem a diétát, még több edzést beiktatva. Ezzel egyéb belrendszeri panaszaim is megszűntek, nem ugrált a vercukrom, tudtam fogyni is, sokkal jobban éreztem magam. Mégis pont ezek után ndm jött még meg egyáltalán, elotte, amig nem volt celzott diéta es merckformin, addig max 40 nap után megjott.

Tehát en is azt gondoltam, hogyha odafigyelek az étkezésre, az inzulin szintre, javulni fog a ciklus is. Vagy legalábbis nem rosszabbodik, de még a mai napig nincs semmi. Talán PMS tunetek kezdtek jelentkezni, neha egeszen olyan mintha meg akarna jönni, de már 62 napja semmi...

jan. 3. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne esetlegesen egy telefonos konzultáció az endosoddal, hogy mitévő légy. Erre én is kíváncsi lennék egyébként.

Másrészről jó tudni, h ezeknek a gyógyszeres készítményeknek ennyire jó hatásuk van, mert attól tartok, h februártól nekem is be fogja vezetni a doki, h megint rakoncátlan a ciklusom.

jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi eszembe jutott, h esetleg gondold végig az utóbbi időszakot, h mitől késhet. Mert ugye hiába egy gyógyszer, sajnos a külső környezeti körülmények befolyásolhatják a hatást: stressz, erős megfázás, felfázás, betegség, covid… az időjárás is bezavarhat az emberi szervezetbe, h a hideg és a meleg gyorsan váltják egymást…
jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, az endokrinologushoz fél év múlva kellene kontrollra visszamennem, de mivel az újabb adag emelés már emésztési panaszokat is kezdett okozni, így érik egy telefonos konzultáció.

A környezeti változásokat is atgondolom, bár pont a mostani karácsonyi időszak volt az eddigi legnyugisabb :/

jan. 4. 09:28
 9/10 anonim ***** válasza:
A héten ha nem jön meg, mindenképp hétfőn ejts meg egy telefont. Bár, lehet inkább ne is várj hétvégéig!
jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül a mai nappal, 62 nap után megjött. Ez igazából úgy hangzik, mintha egy ciklus kimaradt volna🤷‍♀️

Kíváncsi vagyok, mi lesz így a következő hónapban. Folytatom ugyanúgy a Merckformint, edzéseket és diétát, annyira jó lenne ha ez is helyreállna végre, egy nyaralást nem lehet így megtervezni...

jan. 5. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!