Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg így volt ez normális?

Tényleg így volt ez normális?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyászati vizsgálaton mert terhes vagyok.elso látogatásom volt ennél az orvosnál de amit csinált eléggé kellemetlen volt. Egy darab húsnak éreztem magam ott abban a székben kifeszítve. A rákszűrés volt a kisebbik rossz.

A gyomrom felfordul azóta is minden alkalommal ha arra gondolok hogy belém nyomta az ujjait és a hasamon keresztül nyomkodott bennem valamit... Ez tényleg így normális terhes nők esetén? Következő alkalommal is így fog megvizsgálni?


jan. 11. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Először is gratulálok a babahoz :D

Én még nem voltam terhes de hallottam mar többször is hogy vizsgálnak így szóval nem tudom.. miért nem kérdezted meg a végén hogy hogy fog kinézni a következő, ezzel nem sertetted volna meg és válasz is lenne

jan. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Én se voltam még terhes, de szokott így vizsgálni az orvos, hogy megnézze a szervek elhelyezkedését vagy valami ilyesmi.
jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem alapból egy nőgyógyászati vizsgálat kellemetlen, rossz, de azért arról nagyon sok orvos elfeledkezik, hogy legalább a végén elmondja mit miért csinált, miket vizsgált meg és annak mi az eredménye. Németországban hozzád sem nyúlnak míg nem egyezel bele.
jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából, átgondolva a dolgokat arra jutottam, hogy éppen azért mentem magán rendelésre, mert azt akartam, hogy normálisan megvizsgáljanak, ne kapkodjon az orvos, ehhez képest ugyan azt éreztem mint az állami egészségügyben: futószalagon vagyok, és csak haladjunk.

jan. 11. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen, sajnos ma már magánban sem számíthat többre az ember, ott is csak a minél több pénz a lényeg. Párom lombik miatt sokat kell járjon orvoshoz, vizsgálatokra, beavatkozásokra, ott rendes vele mindenki, mégis azért kellemetlen élmények, ez látszik rajta, nem hogyha még bábunak érezné magát.
jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg már a magán sem mindenhol jó.

Sőt, más területen, de egy tök egyszerű dologgal magánban alaposan rám ijesztettek, hogy komoly betegségem lehet, államiban pedig egyből megmondtàk a medikusok, hogy mi ez.

jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő, az én orvosom akkor is normális ha a kórházba megyek be hozzá, akkor is ha a magánrendelőjébe. A rutin nőgyógyászati éves vizsgálat része (legalábbis nála), hogy kézzel is betapint a hüvelybe, miközben kívülről a másik kezével megnyomkodja a hasfalat/alhasat, hogy minden a helyén van-e, nincs-e duzzanat, nincs-e fájdalmad stb. Ha nem volt 1 éven belüli rákszűrési eredményed, akkor általában megcsinálják az első vizsgálat közben, ez történt most is valószínűleg. Korábbi orvosaid nem vizsgáltak így, kézzel tapintással, amikor csinálták a rákszűrést? Nem kellemes érzése, ahogy a mintavétel sem, de mitől érezted megalázónak, egy darab húsnak magad? Mivel ez a rákszűréshez tartozik, nem fog ilyet csinálni többet a terhesség alatt. Hüvelyi UH-t csinál, később hasit, és majd nézi a méhszáj állapotát (ezt általában kézzel szokták, de csak benyúl és kitapintja a méhszájat, bár mostanában olvastam utána, hogy elméletileg már az is elavult, hüvelyi UH-val kellene ezt is).


Lombik miatt jártam én is több orvosnál az elmúlt években, normális volt mind, bár igen, sajnos az államiban a rohanás, jöjjön a következő mentalitás ott van. De még az egyébként bunkó stílusú doki is normális volt a vizsgálat közben, nem okozott fájdalmat, nem tett megjegyzést, mondta hogy mit csinál/mit néz stb.

jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pl. ahol élek országban a manuális vizsgálat ellenjavallt, mivel teljesen felesleges.

Bármi panaszod van, csinálnak UH-t, de nem nyúl fel az orvos. Soha, egyszer sem.


Legutóbb Mo-n voltam, ott igen, és néztem, ez most mi a f...? Ja, hogy itt még mindig 60 éves lemaradásban vannak, aha.

jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia kedvező, üdv a magyar valóságban! És készülj fel nyugodtan arra, hogy lesznek ennél még cifràbb dolgok is a várandósság alatt. Tapasztalatból beszélek és ezt a környezetben lévő kismamák is alá tudnák támasztani. Sajnos ez van és igazán nem lehet ellene tenni semmit. Én mondjuk már a 36.heten vagyok, szóval már sok megalázó dolgon túlestem, de rettegek a szüléstől, ott mi lesz majd. Engem olyan traumák értek a 8 hónap alatt, hogy biztosan nem lesz több gyerekem. Nem akarlak elrettenteni, de kösd fel a nadrágod ,mert kevés lesz az az orvos, aki nem egy darab húsként fog kezelni majd!
jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!