Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki PCOS-es beteg az...

Ha valaki PCOS-es beteg az azt jelenti, hogy nőgyógyászati gondjai vannak, tehát policisztás ovárium?

Figyelt kérdés
Szoktam olvasni, hogy PCOS miatt diéta, meg IR-ből lesz a PCOS meg a cukorbetegségnek is van köze hozzá, de teljesen nem tiszta a kép, hogy kit nevezünk PCOS-es betegnek?
jan. 19. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Policisztás Oviluációs szindróma.


A szervezet hormonháztartása felburul, férfi hormon túlteng. E miatt elhízás, szőrösödés, meddőség alakulhat ki, illetve mestruációs zavarok.

A petefészekben a pete nem tud a méhbe vándorolni, a petefészek becisztásodik.

A cukorbetegség a PCOS okozta elhízás miatt alakul ki, ami többnyire csak inzulin rezisztencia. Ha a beteg nem hízik meg, avagy lefogy, a cukor gondok elkerülhetőek amennyiben csak a rezisztencia áll fenn.


A PCOS csak kezelhető, szinten tartható. Nem gyógyítható.

jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Az első teljesebb jól leírta.

3 kritérium van, ha ebből bármelyik 2 teljesül, akkor fennáll a PCOS.


"PCOS: tünetegyüttes. Téves megnevezés a policisztás állapot. Nem lehet csak UH-val diagnosztizálni.


Rotterdami kritériumok (2 megléte feltétel a PCOS-hez):


1. nincs ovuláció


2. hiperandrogén tünetek (akné, fokozott szőrnövekedés, hajhullás) — klinikai teszt szükséges tesztoszteron szintre


3. policisztás petefészkek"

jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez inkább endokrinológiai betegség, ami nőgyógyászati tüneteket okoz, de nem az az alapprobléma. Éppen ezért érdemesebb endokrinológushoz fordulni vele, nem pedig nőgyógyászhoz.
jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1: "A PCOS csak kezelhető, szinten tartható. Nem gyógyítható."

Ezt, most hogy érted. Mármint nyilván értem, amit leírtál, de akkor akinél 1x ez előjön soha az életbe nem "gyógyulhat ki belőle???" Dehát szokták mondani a nőgyógyászaton, hogy a ciszták pl fel is szívódhatnak akár


2: Csak UH-val lehet diagnosztizálni?

Mármint nőgyógyászati UH-ra gondolsz nyilván, ahol látszanak a ciszták? De nem úgy van, hogy ezek fel is szívódhatnak?

Soha nem lehet ebből "kigyógyulni"?

Teljesen összezavarodtam


3:

Endokrinológus, gondolom felírja a szokásos 160 grammos szénhidrát diétát, ez gondolom én, hogy a cukorra kell.

De most komolyan mondjátok, hogy ebből nem lehet gyógyulni?

Teljesen elkeseredtem...

jan. 19. 23:56
 5/12 anonim ***** válasza:

A PCOS betegség laborral is kimutatható. Ha figyeltél írtam, hogy a hormonháztartásra is befolyással van ami vérvételből kinutatható. Az UH a 3 kritérium egyikének megerősítése amit a #2 írt.


Bővebben:


[link]

jan. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Természetesen figyeltem csak sok az infó és a hasonló megnevezés.

A nőgyógyász azt mondta hogy a ciszták fel is tudnak szívódni, ezért voltam abban a hitben h ez gyógyítható.

Köszi a linket.

jan. 20. 01:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyre figyelj nagyon ha valóban PCOS befegséged van.

Ne hízz el. Ha már túlsúlyos vagy minnél előbb válts életmódot és fogyj le. A PCOS ellen ez a legjobb.

jan. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Fentebb azt írták hogy nem nem gyógyítható..
jan. 20. 16:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem,ez egy már kialakult állapot, amiből nem fogsz meggyógyulni, maximum szinten tarthatod.

Az endokrinológus nem ír fel neked diétát, maximum gyógyszert, és a többi hormonodat is megnézi,az eltéréseket pedig kezeli.

jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem teljesen értem miből alakul ki?

Ha valakinek magas a cukra ás abból? Tehát IR-ból?

jan. 20. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!