Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erősen PCOS gyanús vagyok....

Erősen PCOS gyanús vagyok. Ezt még csak én feltételezem, de milyen orvoshoz kell először elmennem, hogy megerősítést kapjak?

Figyelt kérdés

Minden tünet stimmel a PCOS-sel kapcsolatban rám. Szőrösödöm ott, ahol nem kellene, nincs rendszeres ciklusom, túlsúlyos is vagyok, 21 éves létemre még mindig full pattanásos vagyok és zsíros a bőröm, hullik a hajam... kell ennél több? Ultrahanggal azt is meg lehetne állapítani, hogy policisztás a petefészkem, ezért gondoltam arra, hogy először nőgyógyászhoz mennék, és majd ő továbbküld az endokrinológushoz, mert ez végül is az endokrinológiához tartozik.

SOTE I. nőgyógy klinikával esetleg tapasztalatok?



2015. jan. 14. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyanúsnak tényleg gyanús, de bizony lehet más oka is.

A PCOS diagnózisához az alábbi dolgok közül legalább kettő kell:

1. policisztás petefészek: ez UH-n látható, tehát nőgyógyászhoz kell menni

2. ritka vagy hiányzó vérzés

3. emelkedett androgénszint klinikai vagy laborjelei: a klinikai jelek megvannak a felsorolásodban, labort nőgyógyász vagy endokrinológus tud kérni.

Ami még kell a diagnózishoz, hogy minden egyéb más problémát kizárjanak. Ehhez első körben egy részletesebb hormonvizsgálat kell, ha pedig azon van vmi eltérés, akkor célzott vizsgálatok (akár további labor, akár képalkotó vizsgálat stb.)


Szóval az irány, amin elindultál, jó.

Ha bebizonyosodik a PCOS, akkor kellene arra vonatkozó vizsgálat is, hogy van-e inzulinrezisztenciád.

2015. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, eldő körben mindenképpen nőgyógyász UH, és ő esetleg már ki is írhat neked 3. napi hormonsort, és terheléses 3 pontos cukor és inzulin vérvételt. Ezekkel az eredményekkel ne hozzá menj vissza, mert előszeretettel műtögetnek (tisztelet a kivételnek), hanem jól gondolod, endokrinológusra. Ő kielemzi a leleteidet, esetleg ír fel metformint. Bár nem bp-i vagyok, éde sok jót hallottam róla, ha teheted vidd el a hormonsort, a cukorterhelést, és az UH leletedet a Mensmentisbe. Ott legalább nem kezelgetnek félre. Pl. nekem a következő értékekre mondták, hogy tökéletes, ennél jobb nem is lehetne! : glükóz 0.p.: 3,4, 60.p.: 5,3, 120.p.: 2,7. Inzulin 0.p.10,2, 120.p..10,2. Nem is lenne egy normális embernek ezzel baja, de babásodáshoz nem jó. Az éhgyomri cukor alá esik a 120 perces, és az inzulin babához 8 alatt kell lenni... Én is önszogalomból mentem endo dokihoz, és szerencsére értett hozzá, és ezekhez a "tökéletes" értékekhez kellett 2x500 mg Meforalt szednem!!! Tehát semmi nem volt rendben. De szerencsére nekem nagyon kezdődő volt, így 2 hónap múlva babás is lettem, és most vagyunk a 7. hónapban, eddig minden rendben, a mostani cukorterhelésem is hasonló eredményeket hozott, nem romlott az állapotom, de most is szerintük tökéletesek az értékek... :( Nagyon meg kell fontolni az orvosok véleményét, amit mondanak, mert az utánajárás, a netes fórumok sokszor többet érnek. Jól gondolkozol, csak így tovább, ez játék, ha szeretnél majd babát. Szurkolok!
2015. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, NEM játék! :)
2015. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!