Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem merek tampont használni,...

Nem merek tampont használni, mert félek a TSS-től? (többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves koromtól kezdve használtam tampont egészen 2023 decemberéig. Azóta jobban utánaolvastam a TSS-nek amit ugye a tampon okozhat és hát ilyen komolyabb betegségek terén elég hipochonder vagyok, és félek is ezektől. Azóta nem merek tampont használni, és erre még az is rátett egy lapáttal hogy az egyik barátnőm mutatott egy videót amiben egy csaj lábát egy tampon miatt kellett amputálni (gondolom ő is valami fertőzést kapott tőle nem tudom). De viszont a tampont sokkal kényelmesebbnek érzem meg sokkal tisztábbnak érzem magam ha azt használok. Most mi tévő legyek?

17/L



febr. 2. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasznalj tampont, csereld rendszeresen, tiszta kezzel.
febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
12 éves korom óta használok tampont, most 42 vagyok. Sosem volt tőle semmi bajom. Persze a higiéniára nagyon oda kell figyelni mellette.
febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A higiéniára odafigyeltem mindig is, azzal nincs baj, csak hát én ilyen hülye vagyok hogy a komolyabb betegségektől félek.
febr. 2. 16:27
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
A TSS-t mióta okozza a tampon? A nem megfelelő higiénia miatti fertőzés okozza. Ha megfelelően használod a tampont, akkor nem növeled a kockázatát.
febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Kehellyel nincs tss kockázat, az lehet egy alternatíva
febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

A TSS-t alapvetően nem maga a "tampon" okozza, hiszen az steril, hanem hogyha piszkos kézzel helyezed fel.


Nyugodtan használj, én 10 éve szinte csak azt, rendszeres cserével és a higiéniát betartva semmi bajod nem lesz.

febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 x0 ***** válasza:
100%
Ha érzed hogy valami nincs rendben, akkor ki kell venni, ennyi. Ugyanis folyamatosan romlik az állapotod ha baj van, és ha időben kiveszed, akkor utána már nem romlik tovább, hanem szépen javulni kezd, és rendbe jössz: amint észleled hogy valami nincs rendben, egyből ki kell venni és kész. Rengetegen használnak tampont, semmi bajuk tőle, még a 10 éves kislányoknak se! (Én nem használok, mert se hüvelyem, se méhem, se petefészkem, így nem is menstruálok: kan vagyok.)
febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom Lauren Wasser esete rémisztett meg. Nagyon-nagyon ritka esetben fordul elő ilyen. Fontos a higiénia és oda kell figyelni, hogy mindig időben cserélj és nem lesz gond!
febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én több ilyen esetet is hallottam (nem személyes ismeretség, csak hírekből), de azért valóban ritka
febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!