Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Így ajánlott fogamzásgátlót...

Így ajánlott fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogamzásgátlót szedni viszont elég sok problémám van ami mellett nem tudom mennyire lenne előnyös szedni.

Nagyon csúnya a bőröm, elég erős a szőrnövekedésem és enyhe férfias kopaszodás. Ezek mellett szorongás és 0 libidó.

Ezeken segíthet a fogamzásgátló vagy rosszabb lehet?


febr. 13. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vizsgáltatod ki az okokat, akkor sajnos ahogy abbahagyod a fogamzásgátlót, vissza fognak jönni ezek a problémák, sőt, rosszabbodhatnak is.


Amiket leírtál, azok sajnos utalhatnak hormonproblémára, pajzsmirigy problémára, akár PCOS stb. Kérlek menj orovoshoz, pontosabban endokrinológushoz, vizsgáljon meg, pár vérvétel kell indulásnak


Hiába szednéd a fogamzásgátlót, az lehet, hogy valamennyire elnyomná a tüneteket, és javulna a helyzet, de csak felületi kezelés lenne, később megbánnád, hogy nem kezelted inkább az okokat.


Kitartást!

febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért félek endokrinológushoz menni mert egyébként a szőrösödés nem annyira súlyos és attól tartok hogy nem foglalkozik ezzel mert hogy ez még nem komoly és nem kell vele tenni semmit.(volt már rá példa régebben) Mindenhol erősebben nő a szőr mint bármelyik nő ismerősömön , a nyakamon pár szál meg a hasamon szoktak lenni fekete erős szőrszálak. De ilyen borosta közeli állapot egyáltalán nincs.
febr. 13. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy félsz.


Nekem hajhullás, csökkenő libidó, hízás a tüneteim, muszáj volt orvoshoz mennem, nem akartam megvárni, amíg elfogy a kevéske vékony hajam.


Ilyenkor sajnos addig kell orvost keresni, amíg valaki végre segít. Vagy magán, az viszont sajnos kb. 30ezer Ft per alkalom.


Őszintén szólva én így mentem endokrinológushoz, magánba: előbb intéztem magamnak vérvételt, és már vittem neki az eredményeket (tsh, t3, t4, atpo, ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron stb. stb., ciklus 21. napján progeszteron, vannak erre külön csomagok)


Azonnal megmondta a vérvételemből, mi a betegség, kaptam rá gyógyszert, bejelentkeztem dietetikushoz, mert az is kell sajnos. Ennyivel nem zárul sajnos a kör, többször vissza kell még mennem az endokrinológushoz, vérvétel, látnia kell, hogy jó e gyógyszer, vagy emelni kell rajta.


Tudom, hogy nehéz, én is utálok orvoshoz járni, de sajnos muszáj, a saját érdekünkben.

febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!