Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumos hüvelykúp...

Antibiotikumos hüvelykúp mellett hogyan kerüljem el a hüvelygombát?

Figyelt kérdés

Enyhe bakterialis fertozesre fluomizint kaptam. Ezt 6 napig kell alkalmaznom, utána pedig hüvelyflora helyreallitot.

De felek, hogy ez alatt a 6 nap alatt gombam lesz.. vagy hulyeseg, amit gondolok? hogyan keruljem ezt el? Direkt rakerdeztem, az orvos azt mondta, szajon at szedheto probiotikum nem kell a fluomizin alatt.


febr. 13. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

1. Mosakodj rendesen kakilás után (a nedves törlőkendő≠mosakodás), lehetőség szerint azonnal.

2. Felejtsd el a tangát

3. Dobd ki a műszálas "csini" bugyikat

4. Ha túlsúlyos vagy, akkor különösen vigyázz magadra

febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Hát ha érzékeny vagy mint én akkor nem tudod elkerülni.

Amit az egyes ír attól még az antibiotikum kinyír mindent. Én ha antibiotikumot szedek 2 nap múlva gombàm van, még akkor is ha probiotikumozok.

Majd kiderül nálad mi a helyzet.

febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
A nagy wc hez a gombának semmi köze.
febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyne volna hozzá köze? A belekben nem csak bakrériumok élnek. Nem mellesleg amiket írok (összességében), azok a bakteriális hüvelyfertőzés (vagy ennek igen enyhe, pusztán csak szagló változata) megelőzésében is lényeges dolgok.


A hormonkészítmények káros hatását nem említettem, mert aki hormonozik, annak komoly elhatározása van

febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy nincs köze hozzá, ha nem mosakszik meg wc után attól még nem lesz hüvelygombája.

És hogy jön ide aki hormonozik?

febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapból a fluomizin általános fertőtlenítőszer, nem csak a baktériumokra, hanem a gombákra is hat, szóval nem kell annyira a gombafertőzéstől tartanod.


Ettől függetlenül a fentiek hasznos tippek, érdemes megfogadni őket.

febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"És hogy jön ide aki hormonozik?"


Mi van, te még még ezt se tudod? A szexhormonok hatására megváltozik a vagina nyálkahártyájának működése. Szárazabb lesz, de ami ennél sokkal fontosabb: a laktóztermelés mértéke csökken. Nincs ez másként a fogamzásgátló tablettáknál -főleg a divatos kétkomponensűekkel- sem. Így aztán jellemző, hogy a "ormál Doederlin flóra helyett "vegyes/kevert flóra" lesz. A hüvely tisztasági foka leromlik. Idővel ez még csak nem odavaló szagot (fentebb említett rossz magatartásnál jellemzően seggszagot) és gombásodást eredményez a hüvelynél.


De van úgy, hogy egy kifejezetten genyó baktérium dominánssá válik, az un. Gardnerella vaginalis. Na, akinek az elburjánzik, büdös döglött harcsa szagú lesz. De akkor már hiába mosod...


Viszont ha valakinek egészségesek a nemi traktusai és igényes is a nő (ez alatt szappanos vizes mosdásra gondolok szarás után), akkor fél nap után sincs semmi kellemetlen szag.


Gyalázatos, hogy a nők nagy részének ez újdonság. Ezt kéne tanítani a kétszikű-egyszikű helyett, és kevesebben panaszkodnának hogy a pasi nem akarja nekik orálisan csinálni


F34

febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!