Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges úgy húgyúti fertőzé...

Lehetséges úgy húgyúti fertőzés, hogy a vizelet nem mutat ki semmit? Miért terjedt át?

Figyelt kérdés

Mostmár az égő érzést a derekamnál a vesémnél érzem és gyakran kell wc-re járnom ráadásul néha picit szúr is.

Ultrahang nem mutat semmit sem a vértvétel.



febr. 14. 21:23
 1/5 PMC Wagner ***** válasza:
38%
Szerintem ezt inkább az orvosoddal beszéld meg vagy kérd ki más orvos véleményét is de ne itt
febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az orvosok egymásra mutogatnak, de semmi értelmes választ nem kaptam.

Remélem megengeded, hogy használjam az oldalt én is.

Köszi!

febr. 14. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges igen, szerintem a tüneteid alapján meg lehetne próbálni a húgyúti fertőzés elleni kezelést és ha nem használ akkor tovább vizsgálódni.


Gyulladásban még nincs semmilyen szerved mert akkor azt gondolom, hogy a vérben a CRP magas lenne, ráadásul más értékeknek is el kellene térniük ha a veséd érintett lenne.

febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt, akkor szerintem vizeletvizsgálatot érdemes lenne kérni. Ez akár háziorvosi rendelőben is egy gyorsteszttel egy perc alatt elvégezhető. Ha negatív, akkor lehet küldeni a vizeletet laborvizsgálatra, ha az is negatív, akkor steril mintavétellel mikrobiológiai tenyésztésre is.

Első lépésként háziorvoshoz kell menni, ő megvizsgál és az alapján helyzettől függően javasol gyógyszert vagy kivizsgálást.

febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Legalább az kiderült, hogy a szerveiddel minden rendben, ultrahang alapján nincs kóros eltérés, ez is jó. Lehet ilyen persze, pl. egy akut húgyúti fertőzést vagy húgyhólyag gyulladást nem mutat ki ultrahang. Vizeletben a baktériumok pl. csak tenyésztéssel derülnek ki, egy sima vizelet üledékében sokszor nincs erre információ. Nálam most pont ugyanez a helyzet egyébként. Ettől függetlenül kamilla tea, tőzegáfonya jó hatással van erre.
febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!