Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Befolyásolja a fogamzásgátló...

Befolyásolja a fogamzásgátló hatását? Beteg lettem. A neocitránra rá van írva, hogy beszéljek orvossal, hogy ha ilyen hatóanyagú gyógyszert szedek (etinil-ösztradiol (hormonális fogamzásgátló). A fogamzásgátlóm ban van. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
febr. 17. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a receptnélküli cuccok nem hinném hogy befolyásolják. Még az antibiotikum se mind, csak aminek a hatóanyaga fel van tüntetve a fogamzásgátlón is.
febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fura lenne, paracetamol a hatóanyaga. Én most gyorsan átfutottam a betegtájékoztatóját online, de nem látom ezt, amit írtál: [link] Persze lehet csak elkerülte a figyelmemet - melyik pontban van?


Melyik fajtát szeded?

febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mirabellát szedem és az egyéb gyógyszeres résznél van a neocitránon feltüntetve az a hatóanyag ami benne van a fogamzásgátlómban
febr. 18. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Ebben, amit linkeltem, nincs benne, rákerestem. Pontosan melyik Neocitran-ról van szó?
febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kérjük, feltétlenül kérje ki a kezelőorvos vagy a gyógyszerész tanácsát, ha az alábbi gyógyszereket alkalmazza:

- a májműködés fokozódásához vezető gyógyszerek (pl. egyes altatószerek, epilepszia elleni szerek, a tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek)

- metoklopramid

- kolesztiramin

- probenecid

- nizatidin

- klóramfenikol

- lidokain

- szalicilamid

- zidovudin

- interferon

- lamotrigin

- altató- vagy nyugtatószer

- atropin

- fenitoin

- szívelégtelenség kezelésére szolgáló (digitálisz-tartalmú) gyógyszerek

- vérnyomáscsökkentők (béta-receptor blokkolók)

- véralvadásgátló gyógyszerek

- egyes szülészetben használatos gyógyszerek (ergot alkaloidok, oxitocin)

- halláskárosító hatású gyógyszerek (pl. intravénásan adható aminoglikozid antibiotikumok)

- deferoxamin

- flufenazin

- etinil-ösztradiol (hormonális fogamzásgátló)


Az utolsó pont

febr. 18. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Elárulod, hogy ez melyik Neo-Citran PONTOSAN? :D Most megnéztem a kapszula használati utasítását, abban sincs ilyen felsorolás.

[link]


Melyik Neocitránt szeded? Mostmár nagyon kíváncsi vagyok...

febr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amit először belinkeltél
febr. 19. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:
De annak az online betegtájékoztatójában (ami elvileg pont ugyanaz, mint a dobozában lévő papír) nincs ez a felsorolás, amit begépeltél. Fotózd már le, nem hagy nyugodni ez a rejtély! :D
febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én az onlineba is látom.

[link]

febr. 19. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!