Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Befolyásolja a fogamzásgátló...

Befolyásolja a fogamzásgátló hatását? Beteg lettem. A neocitránra rá van írva, hogy beszéljek orvossal, hogy ha ilyen hatóanyagú gyógyszert szedek (etinil-ösztradiol (hormonális fogamzásgátló). A fogamzásgátlóm ban van. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
febr. 17. 13:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És tényleg... megkövetlek, biztos voltam benne, hogy valamit nagyon benéztél... :D Hát nekem már ez is fura, hogy 2 patika oldalán különböző a leírás. Átfutottam néhány más gyártmányú/márkájú paracetamol tartalmú tablettáét, forró italporét, de mind ennél szűkszavúbb, sehol nincs felsorolva az ösztradiol, sőt a legtöbbnél más hatóanyag sem, csak azok, amikkel TILOS/NEM AJÁNLOTT együtt szedni. A legtöbbnél csak annyi, hogy tájékoztassa gyógyszerészét vagy orvosát ha egyéb, akár vény nélkül kapható készítményt szed. Itt is az van írva, hogy tájékoztassa gyógyszerészét, orvosát, ha szed ilyen és ilyen hatóanyagű gyógyszert. Nekem az a véleményem, hogy valamiért ez a verzió túl lett biztosítva, nem tudom elképzelni, hogy BEKAVAR a fogamzásgátlókba és ezt nem tüntetik fel vastagon szedve, mint a többit.


Őszintén szólva így passz, általánosságban nekem az van a fejemben, hogy a vény nélkül kapható fájdalom- és gyulladáscsökkentők nem kavarnak be (tizenplusz évig szedtem fogamzásgátlót), nem is nézegettem a használati utasítást, antibiotikum esetén használtam plusz védekezést vagy ha hánytam/hasmenésem volt. Egy gyógyszertárat felhívhatsz holnap és megkérdezheted, ha extra parás vagy használj kiegészítő védekezést, de én alapból azt mondanám nem okozhat gondot. Jobbulást! :)

febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! :)
febr. 20. 04:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!