Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire számít rossz...

Ez mennyire számít rossz értéknek? Vércukor terhelés?

Figyelt kérdés

A napokban voltam terheléses vércukor vizsgálaton mert babát szeretnék, viszont nem igazán akar jönni. Jelenleg még várok a többi eredményre azzal együtt tudok vissza menni a dokihoz, de mivel ez volt az első ilyen vizsgálatom, laikusként teljesen besz*rtam. Kérlek szépen Titeket, aki kicsit is ért hozzá, mennyire rossz ez? (160 gr-os diétát kezdtem el miota megvan az eredmény, egyelore ennyit tudok tenni) Nagyon köszönöm, ha segítesz!


Glükóz éhgyomri 0 perc: 5.4

Glükóz 30 perc: 8.6

Glükóz 60 perc: 9.5

Glükóz 120 perc: 4.1


Inzulin 0 perc: 15.2

Inzulin 30 perc: 38.1

Inzulin 60 perc: 166.2

Inzulin 120 perc: 38.7


Inzulin rezisztencia, Homa index: 3,65


TSH: 1.326

T4: 14.5

T3: 6.6

aTPO: 50



febr. 22. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem esnék pánikba ettől, sőt örülnék, mert valószínűleg megvan, miért nem sikerül a baba. Rossz az eredményed, de ez egy kezelhető dolog. Rendbe fogsz jönni. Remélhetőleg más baj nincs és most már sínre kerül a babaprojekt.


Egy esetben ijednék meg: ha eddig is napi szinten sportoltam volna, és a testsúlyom inkább alacsony, mint normál, és amúgy is alapvetően egészséges étrendet követek. Na akkor para van, mert ha ilyen esetben kapok rossz laboreredményt, akkor sokkal szűksebbek a kezelési lehetőségek. De túlsúllyal vagy pláne elhízottként ha legalább egy kicsit sikerül orvosi segítséggel fogyni, akkor máris sokat javulnak a kilátások babaügyben.


És nem azt mondom, hogy innentől gyerekjáték, mert az IR kezelésére való életmód lemondásokkal jár.

febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Istenem. Nem tudod mennyire hálás vagyok most neked ezért a pár sorért!

Sajnos jelenleg 15-20 kg felesleg van rajtam, ülőmunkát végzek, és nem szépítem, elhanyagoltam magam. Ezek a kilók akkor kezdtek el feljönni amikor 3 éve abba hagytam a fogamzásgátlót. De nem tettem ellene.. mostanáig. 2 napja kaptam meg az eredményt, azóta bújom az IR diétát, nem eszem cukrot, fehér lisztet, igyekszem tájékozódni, mit lehet és mit nem. Szeretnék egészséges életmódra váltani teljes mértékben. Eléggé megijesztett ez az eredmény.. A T3 szerinted problémára utalhat? A papíromon 6.5 a tartomány felső határa, az enyém a sárgában van, 6.6-tal. A többi viszont zöld, de erre is van aki azt mondta hogy pajzsmirigy alulműködés.. :(

febr. 22. 18:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikus keress fel, sokat segíthet a megfelelő étrend összeállításában. A 6.6 éppencsak kilóg a tartományból, esetleg egy endokrinológushoz bejelentkezhetsz, de lehet ha megindul a fogyás, javulnak a vércukor eredményeid ez magától rendeződik.
febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen jellegű, “rossz” ir-em volt, és ez nagyon szépen rendbehozható! :) Rendbe fogsz jönni!


A pajzsmirigy értékeid hálistennek jók, ritkán látok ilyen szépet. Oké, az atpo lehet kicsit sok, ott nem tudom, mik a határértékek - de a lényeg, hogy elegendő hormonod van a babához.

febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, most olvasom a t3-mat. Írj kérlek mindegyik pajzsmirigy értékhez referencia tartományt, lehet neked más, ha a 6.5 kilóg.
febr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

TSH 1.326 referencia tart. 0.550-4.780

T4 14.5. ref. tart. 11.5-22.7

T3. 6.6. ref. tart. 3.5-6.5

Kedves Utolsó!

Gondolod hogy ez így rendben van? Nagyon köszönöm!

febr. 23. 07:17
 7/17 A kérdező kommentje:

Ja, aTPO : 50

ref. tart. <60

febr. 23. 07:18
 8/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Szerintem határeset, jól is lehet lenni ezekkel az értékekkel. Vannak alulműködős tüneteid?

Szedsz jód tartalmú vitamint vagy jódozott sót, tengeri ételeket? 2-4 héttel a vérvétel előtt nem szabad, mert leviszi a TSH-t és álnegatív eredményt ad.

Igazán 17 felett lenne szép a t4. Az enyhén magaska t3 utalhat arra, hogy alulműködésed van, mert túlkompenzál. De mivel a tsh-d alacsony, a dokik nagy része nem fog belemenni. Sajnos még mindig ott tartunk, hogy papíron 5-ig jó, de a valóságban az egészséges emberek 95%-ának 2.5 alatti értéke van.

febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igazából semmi tünetem nem volt. Volt egy korai vetélésem, csak emiatt küldtek el kivizsgálásokra. Elevitet szedek amiben úgy tudom van jód. Hagyjam abba szerinted?
febr. 23. 08:37
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem merem neked azt javasolni sem, hogy hagyd. Viszont vannak jódmentes terhesvitaminok is.
febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!