Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire számít rossz...

Ez mennyire számít rossz értéknek? Vércukor terhelés?

Figyelt kérdés

A napokban voltam terheléses vércukor vizsgálaton mert babát szeretnék, viszont nem igazán akar jönni. Jelenleg még várok a többi eredményre azzal együtt tudok vissza menni a dokihoz, de mivel ez volt az első ilyen vizsgálatom, laikusként teljesen besz*rtam. Kérlek szépen Titeket, aki kicsit is ért hozzá, mennyire rossz ez? (160 gr-os diétát kezdtem el miota megvan az eredmény, egyelore ennyit tudok tenni) Nagyon köszönöm, ha segítesz!


Glükóz éhgyomri 0 perc: 5.4

Glükóz 30 perc: 8.6

Glükóz 60 perc: 9.5

Glükóz 120 perc: 4.1


Inzulin 0 perc: 15.2

Inzulin 30 perc: 38.1

Inzulin 60 perc: 166.2

Inzulin 120 perc: 38.7


Inzulin rezisztencia, Homa index: 3,65


TSH: 1.326

T4: 14.5

T3: 6.6

aTPO: 50



febr. 22. 12:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha tartom az IR diétát, amíg vissza nem jutok a dokihoz, nem lesz baj ugye?
febr. 23. 09:42
 12/17 A kérdező kommentje:
Mármint, rosszabb nem lesz? Így értettem.
febr. 23. 09:43
 13/17 anonim ***** válasza:

Persze! Tartsd nyugodtan az IR diétát. Csak jobb lehet, nem tudsz vele ártani.

Ne csak a klasszikus ch szabályokra figyelj - minden étkezés tartalmazzon fehérjét és zsíradékot is, illetve minden nagyétkezésben legyen a tányér negyede/fele zöldség.

Jelezd majd neki, amikor a pajzsmirigyről beszéltek, hogy jódozott terhesvitamint is szedtél. Nem csinált bajt, ne ijedj meg - csak tudjon róla.

Mozgás terén ha teheted, minden nap legyen meg az 5-10.000 lépésed, ez alulértékelt, viszont a legegyszerűbb ès leghasznosabb mozgásforma.

Az pedig egyenesen szuper lenne, ha súlyzós edzést, izomépítést is tudnál végezni.

Vitaminokból ami segíthet, az a magnézium taurát. De a citrát és a biszglicinát is jó. Nagyon fontos a D-vitamin! Legyen 100 körül a vérben az értéke, a születést minden +10-es érték növeli.

Most már jó úton jársz, helyreáll a szervezeted és minden rendben lesz! :)

febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, iszonyúan sokat segítettél, hálásan köszönöm!❤️
febr. 23. 11:30
 15/17 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! 🩷
febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy apróság: előfordulhat, hogy az IR diéta miatt megjelenik a keton a vizeletedben. Nem tudjuk biztosan, hogy ez terhesen okoz-e problémát, mindenesetre a gdm diétában addig növelik a bevitt szénhidrátot, míg el nem tűnik a keton. Patikában tudsz venni tesztcsíkot, ha ellenőrizni akarod. Teherbe esésnél nem tudom, számít-e.
febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben, figyelni fogok erre is, nagyon köszönöm! :)
febr. 23. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!