Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS miatt kivehetik a petefés...

PCOS miatt kivehetik a petefészkeimet?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, majd az orvosnak is felteszem nyilván. Még nem voltam orvosnál, de már van időpontom (jövőhéten megyek) de addigis felmerült bennem a kérdés. És igen, biztos vagyok benne, hogy PCOS, kb az összes tünetet produkálom.
febr. 26. 13:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából egyébként nem zavarna. A menstruáció nem hiányzik, nekem csak nyűg, gyereket nem szeretnék.
febr. 26. 13:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemzo, maximum, ha valamilyen sulyos komplikacio van es nem mentheto, csak akkor.
febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző, hogy ilyet csinálnának.


Az egy dolog hogy a menstruáció nem hiányzik és gyereket se akarsz, viszont ha nincsenek petefészkeid, nagyon gyorsan elkezdesz öregedni. Plusz az összes menopauzás tünetet produkálni fogod (ingerlékenység, hőhullámok, hajhullás, stb).

febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először azt kezelik, műthetik esetleg, ahhoz, hogy kivegyék ennél "több" kell, mint gugli öndiagnosztika. Van ismerősöm, akinek kivették az egyiket, de neki nagyon durván cisztás volt,évekig szenvedett tőle, újra és újra visszatértek,és nem a petefészek falán, hanem szövetben voltak.
febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A PCOS kezelési módjai közép nyilvánvalóan nem tartozik a petefészkek eltávolítása. Nem is értem, hogy hogy jut eszedbe.

Ha kiveszik a petefészked, akkor mesterséges menopauzába kerülsz annak az összes létező tünetével és következményével együtt, mint pl. hőhullámok, csontritkulás, kardiovaszkuláris rizikó fokozódása...

febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!