Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen magas tesztoszteron...

Ilyen magas tesztoszteron szinttel teherbeesés?

Figyelt kérdés

Babaprojektben vagyunk, így számos kivizsgáláson vagyok túl. Inzulin rezisztencia derült ki nem rég, pajzsmirigy-trombózis panel rendben.

3. napi női hormon levételen voltam ma, amiből 1 eredmény jött meg, az a totál tesztoszteron. Az eredményem 4,51!!! lett. A tartomány 0,3-2,6.

Volt valakinek hasonlóan magas? :(

Kapott rá gyógyszert? Az IR miatt tartom a diétát és sportolok is. Ezzel az eredménnyel is fogok dokihoz vissza menni de addig valaki valamit tud mondani esetleg? Ez abszolut akadályozza a teherbeesést? Köszönöm előre is!



márc. 5. 18:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Köszi!


Akkor lenne igazán jó, ha 18 felett lenne a t4-ed. Most kicsit alacsonyan van. Sok orvos sajnos legyint erre, mert őket a jó TSH érdekli.

Van egy olyan jelenség kezdődő alulműködésnél, hogy enyhén magas t3 mellé alacsonyka t4 párosul.

Szedsz jód tartalmú vitamint? Az leviheti a TSH-t és alulműködèsre álnegatív eredményt adhat.


Nem mondom, hogy biztosan alulműködsz, de szerintem fél éven belül ismèteld meg a vizsgálatot, hogy lássuk, merre alakul!

márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Illetve eszembe jutott még valami: kutatások bizonyították (források a pubmeden), hogy a következő vitaminok/kiegészítők csökkentik a nőkben a felesleges tesztoszteront: fodormenta tea, cink, magnèzium taurát, fűrészpálma kapszula.


D-vitamint mindenképpen szedj, ha gyermeket szeretnél, mert minden +10 egységnyi a vérben növeli az élve születés esélyét, és jó lenne, ha a vérben 100 körül lenne a szint!


A fent leírtakat mindenesetre egyeztesd a dokival, illetve kérdezd meg, érdemes lehet-e inozitol port szedned, mert az is csökkenti a tesztót, javíthatja az IR-t! :)

márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Igen, jódtartalmú vitamint szedtem hónapokig. Ezt lecseréltem jódmentesre most. :)

Szedek D vitamint, E vitamint, Mio Inozitolt, Folátot, Jutavit terhesvitamint.

Köszönök szépen mindent, a fodormentáról én is jókat olvastam!

márc. 7. 10:36
 14/30 anonim ***** válasza:

Szuper vagy! Minden rendbe fog jönni! :)

A jódot mióta nem szeded?

márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
A fenti eredményeket 02.20-án kaptam, másnap cseréltem le a vitaminom. Szóval kb. 2 hete szedem a jódmentest. :) Előtte 3-4 hónapig szedtem a jódosat.
márc. 7. 10:48
 16/30 A kérdező kommentje:
Úgy örülök hogy valaki meg tud nyugtatni kicsit.. mindenki azzal ijesztgetett hogy ilyen értékekkel kb lehetetlen teherbeesni…
márc. 7. 10:48
 17/30 anonim ***** válasza:

Okés, ez még mindenképp hatással lehet a pajzsmirigy eredményeidre! Esetleg 2 hónap múlva meg tudod ismételni a vérvételt?


Nagyon örülök, hogy meg tudlak nyugtatni! :) Biztosan menni fog a teherbe esés, mivel a ciklusod rendben van, és igazolt a peteérés! Spontán is lehet, de akár gyógyszeres támogatásokkal is.

márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

A doki is fog kérni majd elvileg kontrollt mindenből, terhelésesből is, hormonokból is. Nagyon remélem, hogy javulni fog. :)

Köszönöm mégegyszer!! :)

márc. 7. 11:17
 19/30 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! :)

Majd oszd meg velem, ha szeretnéd. Sok sikert! :)

márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Mindenképpen írni fogok! :)
márc. 7. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!