Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a fogamzásgá...

Mi a véleményetek a fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés

Én nem szedtem sosem, viszont nagyon pattanásos az arcom.

Nőgyógyász felírta, hogy szedjek és a bőrgyógyász is fog.gátlót javasol.(+Roaccutan de előtte kell a fog.gátló)


Annyira félek elkezdeni, mert nem akarok egyrészt gyógyszereken élni, másrészt annyi embertől hallottam, hogy nagyon felborította a hormonokat és soha többé nem szedné(aki szedte) és félek, hogy aztán nem lehet gyerekem annyira felborítja, na meg a hízástól is félek.


márc. 22. 01:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%

Nekem se fog. gátló előtt, sem utána nem volt szabályos ciklusom, csak most, szülés után kezd viszonylag rendesen beállni, de ugye a terhességben ez nem akadályozott.

El sem híztam, semmi mellékhatását nem tapasztaltam, pedig kb. 10 évig szedtem (leszámítva a libidó csökkenését a végére, de ez lehet nem is függ össze).

Ez már az én fiatalkoromban is furcsa volt nekem, hogy fog. gátlót írnak bőrproblémára, de gondolom értenek hozzá, és több a haszna, mint a kára :)

Ráadásul ezekben a mai gyógyszerekben már minimális hormon van, nem mondom,hogy nem lehet mellékhatása, de sokkal kevesebb, mint évtizedekkel ezelőtt.

Arra figyelj, hogy esetleg tanácsos-e bármi vitamint vagy étrendkiegészítőt enni mellé, nehogy valami hiánybetegséget okozzon, régen legalábbis volt ilyesmire példa.

márc. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Nekem semmi gondom nem volt, évekig szedtem. Viszont ezzel együtt azt mondom, hogy 1. előtte legyen kivizsgálás, különösen trombózishajlamra (leiden-mutáció). Teljes vérkép a Roaccutan miatt amúgy is kell. 2. Tabletta helyett érdemes hüvelygyűrűt használni. Bár drágább, de sokkal kíméletesebb, mert helyben hat, nem megy végig a szervezeteden. Plusz nagyobb biztonságot is nyújt, ami a Roaccutan mellett különösen fontos. Nem nőgyógyászati téma, de az aknekezelés elkezdésekor azonnal kezdd el az arcod és a szád hidratálását. A durva ajakszárazság nagyon gyakori tünet, de megelőzhető. Lányom is szedi (nem Roaccutan, de ugyanaz a hatóanyag) és az első szemtől hidratál, így nem jött ki az a tünet, ami 100%-os gyakorisággal szokott. Ha konkrét szerek érdekelnek, nyugodtan írj privátban, szívesen ajánlok. Nem olcsók, de hatásosak!
márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

Pattanásos bőrre fixen nem szednék fogamzásgátlót, ami szétbssza a hormonrendszeremet.


Szedtem anno születés-szabályozás miatt - soha többé.

márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1: Én már nagyon régóta szenvedek bőrproblémával. Rengeteg kenceficét, kozmetikust próbáltam és semmi. 28 éves vagyok, rohadtul unom már. Sokszor emiatt nincs önbizalmam, nem akarok emberek között lenni, állandóan smink de nyilván úgy is látszik, nem szeretem a hajamat sem variálni pont amiatt, mert mégjobban kiemeli... Úgyhogy nem önszántamból, régóta húzom már


2:

Persze, természetes a leiden-mutációra küldött elsőnek az orvos (fizetős), még nem jutottam el, nagy dilemmában vagyok, mert nagyon nem akartam szedni és már nagyon elegem van h 28 évesen még mindig tele van "kráterekkel" az arcom, hiába mentem szántalan kozmetikushoz, krémek, ételekre figyelés... semmi nem használt. Nekem pont a tablettát javasolta a nőgyógyász az arcomra, nem csak a teherbeesés miatt kell a fog.gátló, hanem kimondottan mondta, hogy a gyógyszer fog hatni az arcomra. A kiszáradásról ami a roaccutan melléhatása tudok, írt is nekem mindenféle krémek a bőrgyógyász, abba nem szeretnék most nyárra belevágni jelenleg csak a fog.gátlón gondolkozom, mert már tényleg nem látok más kiutat


3:

Na igen pontosa erről beszélek! Sokan így állnak hozzá mint te. És az okát megkérdezhetem???

Ugyanis nekem nem "csak" pattanásos a bőröm, hanem 28 éves MÉG MINDIG pattanásos, hiába mentem rengeteg kozmetikushoz nem kevés pénzeket hagytam ott, rengeteg méregdrága krémet, szert, mindent kipróbáltam amit ajánlottak, sőt myo inozitolt is szedem figyelek a táplálkozásra és még mindig ... az ég világon semmi, de SEMMI javulás. Ami ennyi idősen már baromira zavar, hogy smink nélkül nem tudok utcára menni, de még sminkkel sem szeretek ugyanis az sem fedi el...

márc. 22. 10:41
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a Roaccutan nagyobb eséllyel segít a problémádon, mint a fogamzásgátló, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy direkt arra van, a fogamzásgátló meg nem. De mellette természetesen kell valamilyen nagyon biztonságos fogamzásgátlási mód is.
márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként nálunk eleve a kozmetikus mondta, hogy hozzá sem nyúl a lányom bőréhez addig, amíg nem szed gyógyszert, mert csak rontana rajta és ezzel a bőrgyógyász is egyetértett. Szerencsére egyelőre semmi mellékhatás, még az ajakszárazság sincs.
márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

5:

Épp ezaz, erről beszélek, hogy a Roaccutan-t magába nem lehet, mindenképp kell a fog.gátló

De nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy már csak a fog.gátló gyógyszer is sokat fog használni ... nem tudom.


6:

Nekem az egyik kozmetikus javasolta a Roaccutant mivel régóta járok hozzá és nem tud vele mit csinálni, a másik kozmetikus meg baromira ellenzi, mivel sok olyan arcot látott már amit a gyógyszer után próbált helyrehozni...

márc. 22. 23:53
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Mi az oka? Nos, libidócsökkenés, szétbrmolt ciklus, hüvelyszárazság, hízás, hangulatingadozások, migrénes fejfájás stb.


Nekem épp csak ennyi "bajt" okozott a fogamzásgátló - ó, arról már nem beszélek, hogy utána több, mint féléven keresztül nem volt ciklusom.

Hónapokon át nulla vérzés, utána meg 2,5 héten át megállás nélkül.


De ja, neked lehet épp semmi bajod nem lesz.


El kell menni bőrgyógyászhoz.

márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8:

Te nem érted, hogy a bőrgyógyász (is) mondta a fog. gátlót?

Mit csináljak a bőrgyógyásznál?

Szerinted felír egy csoda krémet és minden jó lesz? Vagy mire gondoltál?


Mint írtam nem 1 kozmetikusnál, nem 1 bőrgyógyásznál jártam, nem kevés pénzért.

Világ életembe ilyen volt az arcom és csak húzom halasztom, mert nem akartam fog.gátlót, de már ott tartok, hogy tényleg mindent kipróbáltam és nem lett jobb.


"Nőgyógyász felírta, hogy szedjek és a bőrgyógyász is fog.gátlót javasol."

Ennél világosabban hogy írjam, hogy VOLTAM bőrgyógyásznál, és nehogy azt hidd, hogy megváltják a világot, nem 1-nél jártam és mindegyik fog.gátlót javasolt.

márc. 23. 11:39
 10/22 anonim ***** válasza:

7: a Roaccuttan mellé nem kimondottan fogamzásgátló (tabletta) kell, hanem biztonságos fogamzásgátlás. A lányomnak pl. senki nem akart mellé fogamzásgátlót felírni. Kellett negatív terhességi teszt és alá kellett írnunk mindkettőnknek (mivel még nincs 18 nekem is), hogy tudomásul vesszük, hogy nem eshet teherbe. Azt a betegtájékoztató is leírja, hogy mellette valamilyen biztonságos védekezési mód kell, lehetőleg kettő kombinációja. De pl. ha valakinek spirálja van, vagy nem él nemi életet, annak nem kell fogamzásgátlót szedni.

Gondolj bele kérdező: ezt a gyógyszert férfiaknak írják többségében, mert ők gyakrabban szenvednek a durva aknétól. Nekik sem írnak mellé fogamzásgátlót, mégis hatásos.


Ami pedig a "kozmetikusnak kellett helyrehozni" dolgot illeti: nem tudom, neked elmondta-e a bőrgyógyász, nekünk igen, hogy nagyon gyakran először romlik a helyzet, mielőtt javulni kezdene, mert a mélyebb rétegekből elkezd felfelé törni a gyulladás. És ilyenkor nagyon csúnya tud lenni. Ezt nekünk a bőrgyógyász és a kozmetikus is jelezte. De ez egy átmeneti állapot és pont ilyenkor kezd el hatni a gyógyszer.

márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!