Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a fogamzásgá...

Mi a véleményetek a fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés

Én nem szedtem sosem, viszont nagyon pattanásos az arcom.

Nőgyógyász felírta, hogy szedjek és a bőrgyógyász is fog.gátlót javasol.(+Roaccutan de előtte kell a fog.gátló)


Annyira félek elkezdeni, mert nem akarok egyrészt gyógyszereken élni, másrészt annyi embertől hallottam, hogy nagyon felborította a hormonokat és soha többé nem szedné(aki szedte) és félek, hogy aztán nem lehet gyerekem annyira felborítja, na meg a hízástól is félek.


márc. 22. 01:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

És azt mivel bizonyítom, hogy nem élek nemi életed? Pl. a lányod, ha még nincs 18 már nemi életet él?!


Én mondtam az orvosnak, hogy jelenleg nincs párom és mondta, hogy akkor is kell a fog. gátló, azért is mert az már alapjáraton segíti a hormonokat. A nőgyógyász még nem is tudta, hogy a Roacuttan szóba jött a bőrgyógyásznál, csak látta az arcom és ő egyből mondta a fog.gátlót, hogy segítene.


Igen mondta az orvos, és drága krémeket is mondott, hogy miket szerezzek be, meg a kiszáradásra is.


A kozmetikushoz olyanok járnak akik már nem szedik jó ideje van aki 1 éve a roaccuttant és mondta, hogy még mindig nem sikerült helyrehozni amit a gyógyszer tönkre tett...

Illetve, hogy sokan mondják, hogy ezt a gyógyszert már meg is kellett volna szüntetni...

márc. 23. 17:12
 12/22 anonim ***** válasza:

Én szedtem Roaccutant, és nem kellett mellé fogamzásgátlót szednem. Nekem is bőrgyógyász írta fel. Pár hónap alatt rendbetette a kb 10 éve tartó nagyon csúnya aknémat.

Egyébként fogamzásgátlót is szedtem, annak most iszom a levét, pár havonta jön csak meg.


Én mit csinálnék a helyedben: elmennék olyan bőrgyógyászhoz, aki nem erőlteti a fogamzásgátlót. De egyébként az is lehet, hogy veled nem csinál semmi rosszat a fogamzásgátló, de ha nem muszáj, akkor minek szednéd? (Ha alapból nem szednéd.)


Egyébként igen, a roaccutan egy nagyon erős gyógyszer, nekem az orrom is vérzett tőle, és a bőröm is nagyon száraz volt. Lehet még máshogy is megterhelte a szervezetemet. De...megérte. Véget vetett a hosszú évekig tartó szenvedésemnek.

márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12:

Én még olyan bőrgyógyásznál nem jártam aki a Roaccutant fog.gátló nélkül felírná, pedig nem 1-nél jártam és mind magánorvos


A nőgyógyász mondta, hogy a fog.gátló segíthet az aknékon, amit még nem mertem kipróbálni

márc. 24. 11:28
 14/22 anonim ***** válasza:

Lányomnak nem kellett, csak egy negatív terhességi teszt, illetve nyilatkozni, hogy nem esik teherbe. Amúgy tök felesleges lenne neki a fogamzásgátló - mivel a lányokhoz vonzódik, fiúval sose volt dolga.

De ismétlem, ezt a gyógyszert férfiaknak is felírják és nekik sem kell fogamzásgátló, nyilván.

Nézd, vannak a Roaccutannal kapcsolatban félelmek. De olyanoktól, akik végigszedték a kúrát, nem hallottam semmi durvát, mindenki áldotta. Alapos kivizsgálás kell előtte, illetve a szedés elején. Lányom nem pont ezt szedi, de a hatóanyag ugyanaz, egyelőre annyi eredménye van, hogy nem fájnak a pattanásai és nem jött ki új. Mellékhatás nincs, még ajakszárazság sem - első perctől használ rá krémet.

márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Én mondtam az orvosnak, hogy nincs párom és mondta, hogy akkor is fel kell írnia..


Milyen krémet használ rá?

nekem Effaclart javasolt az orvos


Illetve milyen kivizsgálásra gonsolsz? Nekem csak a fog.gátló felírása előtt mondta hogy kell a trombózisgyanut vizsgálni

márc. 24. 18:03
 16/22 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Nekem pl. minden hónapban csináltak teljes vérképet, amíg szedtem a Roaccutant.


És egyébként nem magánorvos volt, aki felírta fogamzásgátló nélkül. Nekem terhességi tesztet se kellett csinálnom, csak alá kellett írnom, hogy nem lehetek terhes, vagy valami ilyesmi. Az a lényeg, hogy ne legyél terhes, amíg szeded a gyógyszert, hogy ezt mivel éred el, az a te döntésed. Fogamzásgátlóhoz azért ragaszkodhatnak, mert biztosabbnak érzik, mint pl. a népszerű óvszert, ami kiszakad, lecsúszik, stb., több lehet vele a baj.


De az is egy érv, amit más írt, hogy a férfiaknak nem kell fogamzásgátlót szedniük. :)


Te tudod, hogy mit szeretnél, én biztos nem szednék be fogamzásgátlót, akár még ki is váltanám, hogy elhiggye az orvos, hogy szedem. Már ha nem akarsz tovább keresgélni bőrgyógyászt -ugye léteznek, akik nem ragaszkodnak a fogamzásgátlóhoz, többen is írtuk. :)

márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én nem egy orvosnál jártam és mindegyik ragaszkodott a fog.gátlóhoz.

Hiába mondtam, hogy nem is élek nemi életet, nincs párom, mondták ez többi idő, lehet párom, lehet 1 éjszakás kaland is...

márc. 24. 22:40
 18/22 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban meg az van, hogy fogamzásgátló ÉS gumi ajánlott. Erősen túlbiztosított, ami valamilyen szinten indokolt, mert amikor olvasgattam a gyógyszerrel, találtam olyan esetet, amikor valaki a nagyon határozott ellenjavallat ellenére teherbe esett és megerősítést várt a neten, hogy megtarthatja, lehet egészséges gyereke...

Szóval igen, inkább túlzottan óvatosak. Ennek ellenére tényleg egyedileg kellene mérlegelni és neked kell felelősen védekezni. Tény, hogy a szedés több hónap, de megmondhatod, hogy ha lesz kapcsolatod, akkor majd gondoskodsz a fogamzásgátlásról is.

Kivizsgálás: teljes vérképet kértek, különös tekintettel bizonyos értékekre, pl. koleszterin, mert ezek kizáró okok. Nekünk nem kell havonta, hanem kellett egy a szedés megkezdése előtt, egy-másfél hónappal a szedés megkezdése után (ellenőrizendő, hogy nem változnak-e az értékek), aztán a kúra végén kell majd még egy teljes vérkép.

Krémek: arcra CeraVe testápoló krém (igen, testápoló arcra is), szájra pedig itt ajánlották korábban a La Roche Cicaplast ajakbalzsamot. Tényleg nagyon beváltak, nincs szárazság, pedig ez amúgy nagyon gyakori mellékhatás. Igaz, az is számíthat, hogy fokozatosan kellett kezdeni, eleinte kétnaponta szedve, hogy hozzászokjon a szervezet és kiderüljön, van-e mellékhatás.

Ha érdekel, meg tudom adni a bőrgyógyászunk nevét, elérhetőségét.

márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*olvasgattam a gyógyszerrel kapcsolatban
márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

18: Pesten van?

Mert én messze lakom Pesttől.

Nincs is jelenleg kapcsolatom, de ez nem nem érdekelt senkit, azt mondták, hogy közben még lehet és előre kell gondolni... Egyébként sem esnék könnyen teherbe, mert PCOS-em is van, hátrahajló méhem is, meg nem is élek jelenleg nemi életet... ami változhat a szedés alatt, ,de per pillanat nem...


A koleszterinem pedig pont magas 5,35 amire írt fel csökkentőt az orvos, amit szintén nem váltottam ki, mert úgy vagyok vele, hogy próbálok a kajára és a mozgásra figyelni csak sok dolgom, határidős munkák voltak az elmúlt időben és abszolút nem volt rá időm, de nem akarom egyből a gyógyszert

márc. 25. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!