Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férjek, hogyan tudunk segíteni...

Férjek, hogyan tudunk segíteni a szülés utàn, hogy elkerüljük a depresziót a nőknél? Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
3.szülés, most ikrekkel, az előzőek borzalmasak voltak. A terhessék is és a szülés utáni szakasz is. Erről Én is és a feleségem is tehet. Nemsokára szül feleségem, hogyan tudok ott lenni neki 100%ban és segíteni neki, hogy elkerülje a depressziós szakaszt

ápr. 9. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Bár nálunk csak gyerek van és csak saját tapasztalatom tudom leírni. Miután szült, akkor egy félévig nem dolgoztam, hanem otthon voltam, de így sem volt egyszerű. Egyszerűen lehetőség szerint minél többet legyél vele.
ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Minél többet vele lenni, nemcsak te, de bárki, család, barátok. Ne legyen egyedül sokat, mindig csak otthon, főleg nem ennyi gyerekkel. Ez mindenképpen sok egy embernek.

Legyen egy kis ideje saját magára, akár csak 1-2 óra.

Ha van lehetőség, legyen minél több segítség, pl. takarító, kajarendelés. Ne mindent neki kelljen csinálnia.

ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Na hát nekem szuper jó volt, hogy az első 2 hétben itthon volt velünk a férjem, és tartotta bennem a lelket, ha már látta hogy kimerültem foglalkozott a kicsivel mig en aludtam, ha sírtam vigasztalt, hogy könnyebb lesz sokkal csak még össze kell csiszolódnunk. Nem erőltette a szoptatás témát, hanem kevert tapszert es nem nezte végig ahogy sírva szoptatok... Mai napig felkel éjjel tápszert keverni. A házimunka 80%-át átvállalta.. Mosogat, porszívóz, felmos, ha látja hogs nem győzöm. Kérnem sem kell soha semmire, minden magától jut eszébe. Boltba is ő jár többnyire. Így eltudtam kerülni a depressziót, bár elég közel voltam hozzá, de mindig tartotta bennem a lelket, és támogatott maximálisan. Soha nem jegyezte meg, ha nem volt főttkaja... Inkább rittyentett nekem is és magának is valamit. Hatalmas segítség volt.. És az a mai napig. Ilyen társat kívánok minden nő mellé!. Lényeg, hogy érezze, hogy mellette vagy, segíted és támogatod :)
ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is csak egy gyerkőcöm van, de nekem az segített, ha maximálisan éreztem a törődést.

Pl. mikor átvette tőlem a fiunkat, és mondta, hogy menjek fürdeni, vagy csináljak valami kedvemre valót.

Vagy amikor megfőzte a kedvenc kajámat, és rendet is rakott.

Meg az is sokat segített, hogy mindig mondta, hogy jó anyuka vagyok, és bármi hülyeségem volt meghallgatott, támogatott, ha kételkedtem magamban valami miatt, akkor ő ezeket a kételyeket eloszlatta.


De legjobban most valószínűleg azzal fogsz tudni segíteni, hogyha a nagyoktól “tehermentesíted” és a kicsik pesztrálásából is kiveszed a részed..

Ha pl. anyatejesek, akkor felajánlod, hogy a pelenkázást te csinálod, vagy ilyesmik.

Nem tudom milyen típus a feleséged, de sokszor az is rengeteget számít, ha szavakkal bátorítod, hogy még mindig ő a leggyönyörűbb nő, és hogy nagyon jó anya stb.

ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, takarito jár, a tobbi gyerek mar sulis, kiveve egyet, aki eddig reggelente felesegem intezett, a tobbieket elvittem suliba es otthonrol dolgoztam. Tovabbra is otthonrol fogok dolgozni, nem anyatejes egyik baba sem, ezt eddig is en inteztem, hagytam felesegemet este aludni. Leginkabb neki szerintem a fogyassal lesznek bajai vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg a testere mindig igenyes. A multkor amikor azt mondtam neki, hogy gyonyoru 4oran keresztul zokogott es csak ott voltam vele es nyugtattam. Nem tudom hogy az ilyen helyzetekben jól reagalok e ezzel vagy inkább hagyjam beken ahogyan mondja? Tényleg gyonyorunek latom kerdes nelkul
ápr. 9. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
9 hónappal a szülés előtt védekezéssel elkerülhetető.
ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most miért kell lepontozni mert egy gyerekem van? :D
ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

saját tapasztalatot tudok írni. legyél neki ott mindig lelkiekben főleg! a nap végén mindig legyen egy ilyen visszatekintő beszélgetés, hogy mi volt a jó a napban, mit csináljatok másképp, és tényleg próbáld nőként kezelni, mutasd meg neki hogy ő az egyetlen számodra és törődj vele ugyanúgy ha partner benne. itt most az intimitásra gondolok (nem a szexre, hanem simi, csók, ölelés, masszázs, ilyenek..) persze ha nyitott rá mehet az együttlét is.

ne határolódj el tőle érzelmileg és ne vedd zokon ha mondjuk nincs kedve hozzád érni vagy megölelni.. férjem kikészült ettől hogy a nap végére már eleget érintkeztem fizikailag a kisbabánkkal és vele már nem volt kedvem. el is kezdett ismerkedni…

ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, a PPD - az egy hormonális változás okán bekövetkező depresszió, endokrin folyamat, nem számít, mennyit vagy vele vagy mennyit nem.


Aki hajlamos PPD-re, az depressziós lesz, aki nem, az nem.

ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!