Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha terheléses cukormérés...

Ha terheléses cukormérés előtt cukros innivalót iszok akkor mennyire emeli meg a vercukor szintet?

Figyelt kérdés

Inzulin rezisztenciával küszködöm 6éve nem egy orvosnál jártam már és még mindig ott tartunk, hogy kísérletezgetnek milyen gyógyszer lenne jó.

Ennek következtében állandóan hízok fogyok és már unom.

Ami bevált az az ozempic, de az új orvos akihez kerültem azt mondta ne költsek ennyit injekcióra próbáljuk meg csak az Adimet xr-t, persze vissza híztam 7kg-ot 6 hónap alatt.

Most újra mennem kell terhelésre és szeretném ha kiírná az ozempicet az adimet mellé, de teljes árban nagyon drága 36eft-tól lehet kapni.

Tb-re 11eft és 2es típusú diabéteszt már támogatja a TB.

Ha terhelés előtt iszok otthon 1-2 pohár coca-colat, akkor nyilván az "éhgyomri" cukor magasabb lesz és ha magas akkor már nem tudom megcsinálják-e a cukorherhelést. Ha kijönne, hogy magas akkor erre már diagnosztizálnak 2es típusú cukorbetegséget?

Nyilván a doktornőnek el fogom mondani, hogy miért lett magas a cukor, a súly gyarapodás miatt pedig ki írja az ozempicet, mert megbeszéltük az előző konzultáción.

A kérdés még az lenne, hogy magántendelésen is ki tudja írni TB támogatással vagy csak TB szakrendelésen?


ápr. 10. 08:06
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
7 felett nem csinálnak cukorterhelést.
ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
TB-re magánrendelésen is lehet felírni gyógyszert.
ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
ápr. 10. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!