Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérzés a ciklus közepén. Mi...

Vérzés a ciklus közepén. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Egy pár hónapja rendszeressé vált, hogy a ciklus 13-14.napján 1-2 napig vérzek. Eddig minimális mennyiségű volt, most azonban jelentősebb. Több tünetem is van,ami arra engem következtetni, hogy valami nincs rendben hormonálisan. Sajnos eddig több orvost is felkerestem, de nem voltak hajlandóak komolyan venni a tüneteimet és kivizsgálni sem. Előzetesen érdekelne, hogy vajon mire utalhat,hogy valamennyi fogalmam legyen róla mivel lehet a gond. Így ebben a formában nem találtam sehol választ, ezért itt a kérdés. A cikluson rendszeres, 26-28 napos. 27/N

ápr. 17. 16:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én sokáig még azt gondoltam, hogy pajzsmirigy alulműködés, de azt szerencsére sikerült elérnem, hogy megnézzék és elvileg az rendben van
ápr. 17. 18:18
 12/18 anonim ***** válasza:
Ki kéne vizsgálni inzulinrezisztencia irányába. Ez összefügg a PCOS-el és a tüneteiddel. Inzulinszint, vércukorszint, HOMA-index vizsgálat kéne. Vércukorszintet, terheléses vércukorvizsgálatot kérhet háziorvos. Inzulinszintet és HOMA-indexet csak szakorvos, vagy ki kell fizetni a vizsgálatokat. De ezek nélkül nem ér semmit a vizsgálat, tehát fontos lenne. Próbálj meg a háziorvosodtól beutalót kérni endokrinológiára!
ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Cukor lett már mérve és inzulinrezisztenciára is kivizsgáltak többször is. Pár éve meg lett nézve rengeteg hormon a ciklus különböző napjain és kizárták a pcos-et, csak arra nem kaptam választ, hogy akkor mégis mi a gond. Soha, még egyszer sem volt teljesen rendben a hormonrendszerem, csak a tünetek váltakoznak időnként.
ápr. 18. 15:15
 14/18 anonim ***** válasza:
Azóta eltelt pár év. Az, hogy akkor nem találtak semmit, nem jelenti azt, hogy még most sincs semmi baj.
ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Viszont akkor is voltak tüneteim, csak az orvosoknak nem voltak elég komolyak ahhoz, hogy kivizsgálják..
ápr. 19. 12:01
 16/18 anonim ***** válasza:

Keress egy normális orvost, aki végére jár ezeknek tüneteknek. Általában valamire gyanakszanak, arra kivizsgálnak, ha rendben, akkor menj Isten hírével, marad minden a régiben. Ill. annyit tudsz, hogy az az egy, amit éppen néztek, nem lehet. Az okot keressék meg.

Mit csinálsz, hogy nem vesznek komolyan? Ezt nem értem.

ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Közlik, hogy biztos nincs semmi bajom-kivizsgálás nélkül és ennyi. Általában pont ùgy jártam, ahogy írod. Mivel korábban Pcos-el voltam diagnosztizálva és én is arra gyanakodtam továbbra is, elmeséltem azt. Megnéztek ultrahanggal, nincsenek ciszták, rendszeres a menstruáció-szóval semmi bajom. Durván elzavartak. Egy másik alkalommal kértem, hogy vizsgálják ki a pajzsmirigyem, mert úgy láttam a nyakam is meg van nagyobbodva. Megnézték nagy nehezen (több elzavarás után) nincs ott semmi-biztos csak burn out-om van. Egyszer a fokozott hajhullással mentem egy nagyon jó magánnőgyógyászhoz. Nem találta meg a hajhullás okát- azt mondta biztos valami ételallergiám van. Hát így megy ez..Természetesen minden alkalommal elmondtam minden tünetet, ami akkor jellemző volt, mert gyakran váltakoznak a tünetek. Egy-egy ilyen "műsorszám" után általában olyan csalódott vagyok, hogy beletörődök, de aztán idővel mindig elkezdenek ùjra nagyon zavarni a tünetek és mindig tovább gondolkodom, mégis hova mehetnék, mit tegyek még..:( Elkeseredésemben pròbàltam ilyen otthon elvégezhető tesztekkel is rájönni mi a gond. Nem jártam nagy sikerrel és hát amùgy sem segítene mert hát gyógyszerre lesz szükség. De gondoltam ha ennyire nem megy, akkor csak derítsem ki mi a baj, aztán megpróbálom alternatív módon gyógyítani magam.
ápr. 20. 10:44
 18/18 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam kínomban, hogy egyszerűen feliratok fogamzásgátlót, ami persze megint nem megoldás, mert vagy csak elfedné a tüneteket vagy csak többet ártana, de ugye még ha egyszer végre az életben ki is derülne mi a gond, akkor is az lenne a vége, hogy szedjem azt. Tényleg szomorù. Nem tudom tényleg hova menjek, hogy tudnék hatni az orvosokra.
ápr. 20. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!