Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem szeretnék fogamzásgátló...

Nem szeretnék fogamzásgátló tablettát szednie már, spirál kilőve és az óvszer is. Mit javasoltok ami védelmet nyújt és nyugodtan lehetünk együtt a párommal? Komoly kapcsolatba vagyok 6 éve gyereket nem szeretnénk már.

Figyelt kérdés
máj. 1. 20:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A kúpok egy kalap szart sem érnek. Az összes értelmees és megbízható fogamzásgátló módszert kilőtted.
máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Vannak a csak progeszteron tartalmú hormonális módszerek. Ezek biztonságosak a változókorig is akár, nem emelik a trombózis kockázatot. Ilyen szóba jöhet, vagy minden hormonális módszer kizárva?
máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nem von le semmit a szex értékéből a hasra/ szájba élvezés, elvégre neked nem lesz tőle se több, se kevesebb orgazmusod, neki pedig az ejakuláció után használhatatlanná válik így is-úgy is, ezért az ő orgazmusa vet véget az aktusnak.
máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Van injekció és tapasz is, de őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy pl. tapasz Magyarországon is elérhető-e. Az injekció igen, de arról se tudom pontosan, hogy SZTK-ban is, vagy csak magándokinál. Ezen kívül még a pesszárium jut eszembe spermiciddel, úgy tudom, jobb, mint mondjuk egy Pharmatex magában, de nem olyan biztonságos, mint a tabletta vagy az óvszer. A megszakítás nem védekezés, szóval, az ilyesmi tanácsokat inkább meg se halld!
máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#13

Ez azért változó

Van h előbb megy el pasi mondjuk nem bele de jó megoldja a nőnek máshogy

Van h egyszerre mentek el ügyesen egymásra vagytok hangolva akkor ez nem okes már ez mert ugye veszít az együttlét értékéből

És van az a tény ami miatt a hasra szájba élvezés kockázatos ettől független mert nem kell végig csinálni de már az öröm könnyek miatt is lehet terhes egy nő tehát kockázatos bármennyi ideig is védekezés nélkül bent lenni ott

máj. 2. 08:49
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hány éves vagy, az azért elég fontos lenne...

Na de írok pár lehetőséget... Ha amúgy nem zárkózol el a hormonális fogamzásgátlástól, csak tablettát nem akarsz, akkor a hüvelygyűrűt ajánlom. Nagyon megbízható és bár hormonális, csak helyben hat, nem megy végig a szervezeten.

Mechanikus eszközök közül a pesszárium vagy méhszájsapka jöhet még szóba. Ez kicsit macerás, minden szex előtt készülni kell, és a Pearl-indexe sem olyan jó, mint a hormonális módszereké.

A kúpokat, naptárazást, megszakítást felejtsd el, teljesen megbízhatatlanok.

Illetve még annyit azért leírok, hogy a spirál iránti idegenkedést megértem, én is így voltam vele, de a változókor közeledtével több nőgyógyász meggyőzött, hogy nem csupán véd, de a változókori tünetekre is jótékony hatással van. Most már közel egy éve van spirálom és így utólag verem a fejem a falba, hogy miért nem lett hamarabb, teljesen indokolatlannak érzem már a korábbi idegenkedésemet. Kb. egy hétig zavart a tudat, hogy van bennem valami, de aztán simán el tudtam engedni és 5 évre meg van oldva a fogamzásgátlás és nincs menstruációm, az azzal járó macerát is elfelejthetem. Ez eleinte zavart picit, de mostanra már áldásként élem meg.

máj. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért zárod ki a tablettát?

Azért kérdem mert ha a konkrét tabletta jelleg a gond akkor opció lehet a tapasz vagy gyűrű.

Ha viszont hormont nem akarsz bevinni akkor marad az elköttetés kb, ami megbízható.

máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

15# Ki lehet bírni ezt a "hatalmas kínt", hogy nem benned megy el.

Aki nem akarja kibírni és nem a nő boldogsága/egészsége az első,nem férfi és nem nevezhető felnőttnek sem. Sokkal inkább állati szinten rekedt ösztönlény, vagy felelőtlen gyerek, akit kívülről kell kontrollálni, mert önmagát képtelen féken tartani, átruházza a saját felelősségét egy fogamzásgázlóra, ezzel együtt a másik emberre.


Nem értem miért úgy állnak hozzá az emberek, hogy a szex megtörténik velük és nincs semmiféle beleszólásuk.

Az előváladéktól soha senki nem lesz megtermékenyítve. A hazudozástól, önbecsapástól viszont igen.

máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%
A "happy end" orál kölcsönösen - ez abszolút működik!
máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

18: nagyon tévedsz. Volt egy konkrét kutatás, ami szerint a férfiak 50%-ának az előváladéka tartalmaz életképes spermiumot. 50%! Ez azt jelenti, hogy akik bőszen reklámozzák a megszakítást, azoknál valószínűleg a nincs életképes spermium, de ne rizikózzanak már mások életével!

Ami pedig a szex teljességét illeti: azért egy sokéves kapcsolatban, ahol akár naponta (vagy akár naponta többször) van szex, ne kelljen már óvatoskodni. Nálunk nagyon ritkán belefér, csak a változatosság kedvéért, hogy nem bennem megy el a párom, de én például nőként igénylem és szeretem érezni, ahogy lüktet és szétárad bennem. Oké, hogy valakinek ez nem fontos, de nekünk az, mi igenis így szeretjük megélni a szexet és mivel spirálom van, bármikor meg is tehetjük.

A fogamzásgátlási módról közösen döntöttünk, több orvos ajánlására, alapos kivizsgálások után és tökéletesen elégedettek vagyunk az eredménnyel.

máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!