Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Helyre állhat vajon valaha a...

Helyre állhat vajon valaha a pajzsmirigyem?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta pajzsmirigy alulműködésem van. Eleinte gyerek orvoshoz jártam aztán felnőtt dokihoz. Legelején az 50es letrox felét kellett bevennem egy nap, aztán ez azóta is folyamatosan emelkedett. Mostmár 150est szedek egy nap. 21 éves vagyok jelenleg és idáig amióta járok orvoshoz szedem folyamatosan a gyógyszert soha sem volt jó az értékem 1x sem. Azért gondolom, hogy ez sose lesz jó.

Babát tervezünk barátommal az sem jön össze fél éve (tudom nem olyan hosszú idő) és szerintünk ez áll a háttérben…



máj. 26. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Jól hondolod, sajnos a pajzsmirigy betegség nagymértékben befolyásolja a fogantatast.

Es azt kellondjam meggyógyulni sem fogsz😔

Autoimmun betegség, nem gyógyítható csak kezelhető.

Viszont! Egy jó endokrinologus-nőgyógyászt keressetek. Ő segít majd mindenben!🙂

Szurkolok, hogy összejöjjön🙂

máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Rendbe nem jön, de gyógyszerrel olyan értékeket lehet elérni, mintha nem lennél beteg. Egyéb hormonális vizsgálatok, inzulinrezisztencia? Mit tudsz a diétáról, sportról, elég alvásról, stressz csökkentésről? Normális orvos ezeket részletesen elmondja, ezekkel kellene megtámogatni a hormonháztartást.
máj. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha autoimmun betegség, akkor sosem áll helyre magától, életed végéig kell a hormonpótlás. Nem tudom mennyi az érték most, de magas TSH bizony akadálya lehet a gyereknemzésnek. Mindig reggel szeded be éhgyomorra? Páromnak kb. 2-3 év kellett mire beállt a hormonszint rendesen, de amúgy van amikor a Letrox nem elék, kell a prolaktint is kezelni, mert ha az is magas az is akadályozza a teherbeesést és a TSH-t is megemeli.
máj. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!