Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan valaki akinek az...

Van olyan valaki akinek az első menstruációja 19 éves korában vagy afelett jött meg?

Figyelt kérdés

nekem még nem jött meg soha. illetve egyszer gyógyszer segítségével, de azt azonnal abba kellett hagynom mert trombózist okozott. voltunk már mindenféle kivizsgáláson több nőgyógyásznál mindenféle orvosnál és semmi bajom nincs de mégse jött még meg, igazából nagyon aggódom emiatt :(


19L


2010. nov. 19. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

általában, ha valakinek 16 éves korára még nem jött meg akkor már orvoshoz kell vinni. Gondolom te voltál nőgyógyásznál, ő mit mondott??

nálam is voltak ilyen problémák csak nálam meg túl korán jött meg(9 éves voltam)

2010. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy voltam nem is egynél:) ők nem tudtak semmit mondani, mivel minden eredmény és vizsgálat jó volt, semmi bajt nem állapítottak meg, szóval nem tudják, hogy miért nem jött meg. sajnos csak tavasztól járhatok el újra vizsgálatokra,de már nagyon szeretném, hogy megjöjjön
2010. nov. 19. 11:51
 3/16 anonim ***** válasza:
ez nem lehet valami lelki eredetű probléma esetleg?vagy egyszerűen későn érsz.kinézel 19-nek?
2010. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Mivel minden eredmény és vizsgálat jó volt, semmi bajt nem állapítottak meg."


Ennek egyetlen oka lehet, hogy nem volt elég alapos a kivizsgálás. Ha lenne peteérésed, tüszőrepedésed, akkor lenne vérzésed is. Saját tapasztalatból mondom, hidd el. Nekem is minden hormoneredményem határértéken belüli, mégsincs peteérésem. Nálam az ok, több mint valószínű, hogy az elhízás. Úgyhogy most fogyózom.


Volt hasi ultrahang? Elküldtek endokrinológiára? Nézték az összes hormonodat, pajzsmirigyedet?


Nem írtál semmit, hogy milyen vizsgálatok voltak, hogy mit lehet kizárni.


26/N

2010. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
kedves utolsó ez mind volt. ezek mellett volt még terheléses cukor, volt 24 órás vizelet vizsgálat, az összes hormont megnézték, mindent! endokrinológia is voltam, belgyógyászaton, mindenhol. és sajnos nem tudják. jaj igen ultrahangon is voltam többször is több helyen. sajnos sokan azt mondták hogy várjak, sokan begyógyszereztek amiből baj is lett. egy kicsit túlsúlyos vagyok akkor ez lehet a gond? az orvosok nem mondták.
2010. nov. 19. 12:02
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát, elképzelhető, nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy ha lefogyok, magától helyreáll majd a vérzésem. Nekem igen nagy túlsúlyom volt, kisiskolás korom óta túlsúlyos vagyok. Nekem ugyan megjött magától 13-14 évesen, de aztán nem állt be sosem.
2010. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hú értem akkor ezek szerint ha lefogyok jó lesz köszönöm :D akkor csak azt nem értem, miért nem mondta ezt nekem az orvos
2010. nov. 19. 12:16
 8/16 anonim ***** válasza:

Állj, állj, állj... Azért ez nyilván nem garancia semmire! Nálam se 100%, hogy önmagában ettől majd rendbe jön. Szóval ne éld bele magad teljesen. Mindenesetre nem árthat, ha egészséges tartományba viszed a súlyodat. Igazából a menzeszre a testsúly akkor van kihatással, ha ellehetetleníti a baba kihordását. Tehát ha valaki extrém sovány, vagy extrém kövér, akkor leáll a szaporítórendszer, mert a szervezet képtelen lenne a terhesség kihordására. Előbbi esetben nincs miből "összerakni" a babát, utóbbinál meg elég nagy teher a szervezetnek a túlsúly, nem fér bele még egy másik ember is.


Tehát nekem az utóbbi években már több, mint 40 kiló túlsúlyom volt, ennél igazán érthető, ha a szervezet "nem vállal" babát. 10-15 plusznál még nem hiszem, hogy riadót fúj a szervezet. Neked mennyi a túlsúlyod?


26/N

2010. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értelek, és köszönöm. Nekem kb 25 max 30. rég nem mértem magam lehet felcsusszant 30-ra :S Szóval ha visszaállok az eredeti testsúlyomra akkor nagyobb valószínűséggel meg fog jönni?
2010. nov. 19. 12:29
 10/16 anonim ***** válasza:

Bizony-bizony a 25-30 kiló már könnyen okozhat problémát! Én is pont ennyit szeretnék még fogyni! :) Szerintem mindenképpen vágj bele! Ne legyen drasztikus a fogyókúrád, mert akkor meg azért áll le a vérzés. (Mert ugye a szervezet úgy érzékeli, hogy "éhínség" van, ergo most a túlélés a cél, nem a szaporodás. Plusz pont emiatt behúzza a vészféket a zsírtartalékokon is, így nehezíti a fogyást.)


Szóval kerüld a szénhidrátokat, a cukrot, a fehérlisztes, zsíros dolgokat, egyél sok friss gyümit, zöldséget, a savanyúkáposztát is tudom ajánlani, rengeteg benne a c-vitamin, kalória szinte semmi, tojást, túrót, sovány sonkákat, felvágottakat, sovány husikat, ilyesmiket.


Lehetőség szerint valami kis mozgást is iktass be. Én pl. ellipszis trénerezek minden nap, de volt, hogy Norbi duci tréningeztem, azok is nagyon jók!


Ha bármi kérdésed van, akár a fogyival, akár nőgyógyászati dolgokkal, írj nyugodtan, akár privibe is! :) Egy cipőben járunk!


26/N

2010. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!