Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves lány vagyok,49 kg és...

15 éves lány vagyok,49 kg és 174 cm. Mit tehetek, hogy hízzak?

Figyelt kérdés
most beteg lettem, 10 napos diétára kellett magam fognom, 3 napja kekszet, almapépet és rizst eszem, úgyhogy megint fogyni fogok. mit csináljak, hogy meghízzak? az állandó evés nem segít, így is állandóan eszem.
2009. jan. 16. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános javaslatok soványaknak


1. Fontos, hogy mindig jóétvággyal fogyassza el az ételt. Az étkezést erőltetni nem szabad, mert úgy nem hasznosulnak megfelelően a tápanyagok.

2. Figyeljen szervezete üzeneteire, tegye fel magában a kérdést: "mit ennék a legszívesebben?" és eszerint cselekedjen.

3. Adjon az evés élvezetet, analizálja az ízeket.

4. Figyeljen étkezésére, ha nem talál élelmet a hűtőben, akkor ne hagyja annyiban a dolgot.

5. Étkezzen változatosan (ne mindig szendvicset egyen, hanem egyik nap főzeléket, másik nap rizses húst, stb.)

6. Reggelire kakaót és friss (!) péksüteményt fogyasszon.

7. Mindennap igyon egy pohár joghurtot, egyen egy kevés sajtot.

8. Mindig legyen a táskájában "diákcsemege" (mazsola-mandula-kesúdió-mogyoró mix), nagyon fontos, hogy legalább napi 50 g elfogyjon belőle!

9. Mindennap fogyasszon el legalább 25 dkg gyümölcsöt (lehet leves is) és 25 dkg zöldséget (lehet főzelék is).

10. Inkább többször egyen kis adagokat, mintsem egyszer-kétszer sokat. Ne hagyja, hogy több mint három óra teljen el anélkül, hogy evett volna valamit.

11. Lefekvés előtt fél órával igyon egy pohár kakaót vagy tejet (hormontermelődésnek, belső hő fokozásnak kedvez).

12. Ne felejtse el a rendszeres testmozgást!

2009. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
5%

en is szeretnek hizni..17 vagyok 174 mint te csak 50 kg..

es nem szoktam enni en sem..

2009. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vekony csontu, vekony tipusu vagy. Szuleid is vekonyak? Nagyszulok? Orvosnal voltal mar? Ha nem, akkor menjel el hozza, kerjel valamilyen etvagygerjesztot, es tanacsot tole.

Ha azt mondja, hogy egeszseges vagy, akkor szerintem ne aggodj, fogadd el magadat igy, orulj, hogy nincs problemad egy olyan sokak altal nagy problemaval, a tulsullyal, ami sok ember eletet megkeseriti!

Sportolj, es orulj, hogy szerencses tipusu vagy, mert az vagy!

2009. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
22:20-as mit jelent az, hogy:-es nem szoktam enni en sem...?
2009. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ötletek hízáshoz


Együnk naponta többször. Az étvágy nagyon fontos. Tegyünk ki a konyhába egy listát könnyen elkészíthető kedvenc ételeinkről. Használjunk az ételek elkészítéséhez tejport, tejszínt, tojássárgát, vajat, mézet, sajtot. Főzésnél bátran használjuk a habarást, a tojássárgájával, tejszínnel dúsítást.


Tegyük nagy tányérra az ételt, így kisebb adagnak tűnik, és jobb étvággyal fogyasztjuk. Bátran próbáljuk ki a gyógyszertárakban kapható, természetes alapanyagú étvágyserkentő teákat, kapszulákat.

2009. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

egyetértek a 3. válaszolóval hogy ha vékony alkatú vagy a rokonaid is ilyenek, akkor nincs rá nagyon esély hogy meghízz ( én is ilyen vagyok sajnos :(, bár rám fél év alatt feljött 3 kg - NAGY NEHEZEN )

de írtam egy pár ötletet első és utolsó válaszoló :D

2009. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Most a legfontosabb, hogy meggyógyulj, úgyhogy valószínűleg nem poénból vagy diétán, most tartsd be a szervezeted érdekében, hogy minél hamarabb felerősödj. Jobbulást!


Én is vékony alkatú vagyok, és jó étvágy mellett is nehéz felszedni 1-2 kilót (151cm 42kg jelenleg, és ezt most tartom, nem fogyok, és évek óta nem voltam ágyhoz kötött beteg 1-2 napnál tovább).


Amit tanácsolni tudok:

* hagyd ki vagy minimálisan fogyassz csak ezekből:

- chipsfélék (ugyanis olajos, és nem hízlal, csak telít, és árt a gyomornak ezzel, a rendes étel nem jut be, ráadásul ott a sok olaj, ami ilyen mennyiségben egészségtelen, a sok só, ami szintén)

- szénsavas cukrozott üdítők (puffaszt, telít, elveszi az étvágyat, nem tudom, jártál-e már úgy, én igen, hogy ilyet ittam napközben, és egyszerűen nem kívántam enni, 1-2 szendvicsen elvoltam, de nem volt rendszeres, időben észrevettem a dolgot)

- túl sok édesség (telít, nem táplál, kivétel a torokra jó cukorkák, de abból se szabad sokat, más miatt se, de tudtommal a jobbakra rá is van írva, amúgy belefér az étrendbe, de ne ebből egyél a legtöbbet, mert egészségügyi baj is lehet belőle)

amit ha lehet tegyél meg minden nap:

- mozgás, séta, jó időben bicikli, tánc, torna, bármelyik, ahogy jólesik (ugyanis a mozgás étvágyat csinál, csak vigyázz, mit eszel utána, legyen tápláló)

amire jó, ha rászoksz:

- sütés, főzés :-) már csak azért is, mert egy lánynak, nőnek, minimum illik tudni :-) de pl. közben ha te csinálod, látod, hogy készül, és akarva akaratlanul is belekóstolgatsz, ráadásul ha jól sikerül, az még önbizalomnövelő is, nem baj, ha elrontasz valamit, de legyen ízletes, és ügyelj a tálalásra, ha nem csak magadnak készíted, a látvány önmagában is étvágygerjesztő tud lenni :-)

étkezéshez:

- tartsd be a napi 3x-i étkezést

- minden étkezés között egyél meg egy gyümölcsöt vagy túró rudit vagy joghurtot vagy krémtúrót vagy bármi hasonlót, 1-et, ne többet, felkészíti a gyomrodat a következő étkezésre

- mindig reggelizz, ha mást nem tudsz, 1 csésze kakaót vagy tejet, ha üres a gyomrod, rosszul is lehetsz az utcán, ha mész valahova, szóval eleve nem jó, hosszú távon nem egészséges

- tej, kakaó, estére is, nem tudom, kávézol-e, vagy tervezed-e, inkább kappuccino, de tejben kakaóval (finom), illetve tea

- lehet venni dobozos 2 decis habtejszínt (nem a főző, hanem a másik), 1 héten párszor vagy akár naponta, ha jólesik, keverj egy ilyenbe kakaóport, egyrészt finom, másrészt magas a zsírtartalma

az életmód:

- nem tudom, mennyire vagy stresszes környezetben, ha teheted, ne legyél sokat, vékony alkatnál fogyást eredményez

- ha lehet, ne dohányozz se most, se majd


És ami a legfontosabb: mosolyogj, és érezd jól magad a bőrödben, és akkor baj nem lehet :-)

2009. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet elfelejtettem :-)

Elalvás előtt 1 órát hagyd pihenni a gyomrod, mivel ha terheled, vagy nem tudsz elaludni, vagy nem alszol jól. Abban az 1 órában inkább csak igyál, vagy valami lédús gyümölcsöt egyél, az nem árt.


Minden jót, és remélem, sikerül! :-)

2009. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy írták-e, de ha besegítesz anyukádnak a konyhában, az meghozza az étvágyadat, és a te közreműködéseddel készített ételekből is szívesebben eszel:)

Ne egyél nehéz ételeket, fokozatosan kezdj hozzá a 'hízókúrához'.

Amúgy kedvesek a hozzászólók, jó sokat írtak:D

2009. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek, jól esik, hogy ilyen sokan írnak. :]
2009. jan. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!