Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs csésze? Hallottat...

Menstruációs csésze? Hallottatok már róla, próbáltátok már, vagy kipróbálnátok, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

"Az ún. menstruációs csésze az egy fajta csésze vagy gát, mely a menstruáció ideje alatt a hüvelyen belül hordva felfogja a menstruációs folyadékot. Az elterjedtebb módszerektől eltérően – mint a tampon és a tisztasági betét – a csésze se nem felszívja, se nem a testen kívül gyűjti össze a folyadékot.

Történet

Az első harang alakú menstruációs csészét, a Tassette-t egy amerikai színésznő, Leona Chalmers találta fel 1937-ben."

[link]


"A menstruációs csésze egy harang alakú eszköz, ami a menstruációs idő alatt a hüvelybe felhelyezve összegyűjti a vért. Általában ezek a csészék politilénből, szilikonból vagy bármilyen nem latex alapú anyagból készülnek.

Van olyan fajtája, amit rendszeresen lehet használni, például a DivaCup-nak nevezett típus, és van olyan, ami csak egyszeri alkalomra jó, mint az Instead. Habár nem használják sokan, a menstruációs csésze egy életképes alternatíva a betétek és tamponok helyett.

A menstruációd alatt kell felhelyezni a hüvelybe. Ha többször használatosat használsz, akkor ha tele van, vedd ki a hüvelyből, és ürítsd ki. Alapos tisztítás utána helyezd vissza. Ha az eldobható variáció tetszik jobban, és inkább azt használod, akkor a csésze kiürítése után dobd ki a kukába, és helyezz fel egy steril csészét.

Az, hogy hányszor kell kiüríteni a csészét egy nap attól is függ, hogy mekkora csészét használsz és mennyire erős a menstruációd. 12 órán belül általában egy menstruációs csészét kétszer olyan hosszú ideig lehet használni, mint egy átlagos tampont.

A menstruációs csészét a hüvelyben hagyhatjuk vizelés alatt is, sőt még a „nagyobb dolgokban” sem fog zavarni. Szex előtt ki kell szedni, végülis logikus, hiszen ez egy műanyag! De ne felejtsd el, hogy a menstruációs csésze nem véd meg sem a nem kívánt terhességtől, sem pedig a különböző fertőző betegségektől.

A csészéket sajnos nem használhatják azok a nők, akik terhesség megakadályozása érdekében hüvelygyűrűt vagy spirált helyeztek fel, vagy akiknek már volt valaha toxikus sokk szindrómájuk.

A nők egy része sokkal kényelmesebbnek találja a menstruációs csészét, mint a tampont vagy a betétet. De van olyan is aki nem tartja higiénikusnak vagy természetellenesnek találja a műanyagot a testében. Van olyan, akinek nehezére esik feltenni és kiszedni.

A menstruációs csészét boltokban még nem lehet kapni. Szerencsére meg lehet őket rendelni a neten, és akár már pár nap alatt is kiszállítják, szinte semmi pénzért. Ha kipróbálnál valami teljesen újat, akkor használd a menstruációs csészét. Előtte figyelmesen olvasd el a használati utasítást is! Sok sikert!"

[link]


2010. dec. 8. 01:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Végig olvastam.

Majd végig gondoltam a 8-10 nap menstruációmat. Az első 3 napban nekem annyira erős,hogy szinte darabokban távozik a menzet felesleges anyaga..Egy ilyen műanyag csésze nálam alig 10 perc alatt tele lenne,így ugyanannyiszor kéne ürítenem mint a tampont vagy betétet.Erős napokon még tampont sem használok csakis betétet.El se tudnám képzelni,hogy magamban belül egy műanyag csészében gyűjtsem azt az alvadt vérdarabokat aminek eleve távoznia kéne..Nem beszélve arról,hogy elég kellemetlen "szaga" is lehet az összegyűlt alvadt vérnek..

Én személy szerint nem látom hasznosnak,és nem fogom alkalmazni...Semmibe sem tart ha betétet vagy tampont cserélek...

2010. dec. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már volt itt róla szó, csak tölcsérnek hívták.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=58&keres..

Van akinek bevált, én semmi pénzért nem próbálnám ki.

2010. dec. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Gondolkodtam rajta és alaposan utánna olvastam. Hatalmas érvként szólt mellette, hogy talán sikerülne valamelyest spórolni a betét vagy a tampon árához képest. Viszont, ahogy olvastam a csere, ez esetben talán ürítésnek hívják :), úgy történik, hogy ugye kiveszed, kiöntöd és legalább langyos vízzel öblíted, de maga a fertőtlenítés is nagyon fontos lenne. Namármost a hétköznapi életben munkahely stb. helyeken ez nem megholdható. Kiveszem, kitogyogok a csaphoz leöblíteni vissza a Wc-be, felhelyezem és közben minden csupa trutyi. Öblítés nélkül meg ugye nem lehet valami higénikus. Persze lehet, hogy az én fantáziám szegényes vele kapcsolatban.
2010. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
79%
A csaphoz totyogáshoz. Akár egy palack vizet is be lehet vinni a fülkébe, és azzal leöblíteni. Én látok benne fantáziát, csak azt nem tudom elképzelni, hogy amikor amúgy is görcsöl az ember lánya, biztosan egy műanyag cucc szükséges-e még bele.
2010. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Palackos megoldáshoz:

Igazad van, de ez már annyira körülményes számomra. Egyébként is szeretek minnél előbb túl lenni a dolgon, nem szeretek sokat időzni a mosdóban. Hát még egy tölcsér öblítésével szöszmötölni a wc csésze felett.


a csaphoz togyogós :)

2010. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vízzel öblíteni és visszahelyezni?? Semmi pénzért... Nem túl higiénikus. A tampont se nyomkodom ki és teszem vissza :)

Bár ebből is van eldobható, de akkor meg ugyanott vagyunk, mintha tampont vennénk, szóval az nem spórolás :)

2010. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem a márkájára, de a használati utasítás alapján napközbeni ürítés utánra azt írta, hogy valóban elég langyos vízzel öblíteni. Persze azért írja a fertőtlenítés szükségességét, de nem alkalom szinten.
2010. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, de a fertőtlenítés módja nagyon nem mindegy. Gondolom speckó fertőtlenítő kell hozzá, ami nem irritálja a hüvely falát sem...
2010. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is erős menstruációm van,néha erős görcsökkel.

Végig gondoltam,és csak azt látom,hogy az sok felgyúlt alvadt vért tárolom magamban.brrrrr, A tampon ,meg a betét legalább magába szívja,és nem bennem gyűlik össze..

Nem tartom egészséges megoldásnak,hogy gyűjtsem a vért,és majd kiürítem,öblítem...Több időt töltenék el a Wc-ben avval,hogy kiveszem(már ha ki tudom venni rögtön) elöblítem,(figyelve,hogy én még véletlenül se legyek véres)visszahelyezem(remélve,hogy jól is tettem vissza)

Akkor már inkább egy tampon vagy betét.Csak kikapom,beteszek egy újat,és már mehetek is...

25/N

2010. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van, de egy használt tampont ha megnézel az se zárja el teljesen a menstruációs folyadékot. Azzal is hasonlóképpen magadban tárolod mint a tölcsérrel.


Viszont ami még elgondolkodtat, hogy a műanyag elég jól magába szív mindent amit nem is kellene neki. Gondoljunk csak a PET palackra. Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, de azért műanyag műanyag.

2010. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!