Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják hogy az energia...

Miért mondják hogy az energia ital 3-4 csésze kávé koffeint tartalmaz?

Figyelt kérdés
Egy energia ital általában 250 ml.Én ilyet iszom.Amire az van írva hogy 32mg/100 ml-ben koffein. Ha számolunk kijön az eredmény hogy az össz koffein 80 mg.És egy kávéban van ennyi mennyiség.Van amelyikben több.Légyszi írjátok meg a véleményeteket ti is!
2011. aug. 16. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, azonban nem mindegy, hogy milyen gyorsan tud hasznosulni a koffein. Az energiaitalokban van egy taurin nevű anyag is, ami egy, az agyadban jelen lévő hírvivőanyag és azt az információt adja a sejteknek, hogy vegyenek fel még több energiát és dolgozzanak még intenzívebben, aminek köszönhetően ez a kevés bevitt koffein sokkal erőteljesebb hatást vált ki, bár a hatástartam maga rövidebb lesz. Pörget, de rövidebb ideig, mint mondjuk egy kávé, teával összehasonlítva pedig (amiben ugyanígy akár 90 mg koffein is lehet) még látványosabb a különbség. Az energiaitalban lévő egyéb anyagok is álalában rásegítenek erre a hatásra.
2011. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ én egy energia italt kb.15 perc alatt iszok meg.Így talán a 15 perc alatt is szívódik folyamatosan a koffein és nem egyszerre kezd el.
2011. aug. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!