Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló feliratásának...

Fogamzásgátló feliratásának menete, illetve emberi, kedves kalocsai nőgyógyászok?

Figyelt kérdés

Milyen vizsgálatokon kell átesni, hogy felirathassak fogamzásgátlót? (Nem a "fogamzásgátlás" alkategóriába szántam, mert úgy gondolom, sok ott a mocskolódás...)

Buta kérdésnek tűnhet, de az édesanyámmal nem vagyok olyan kapcsolatban, hogy ilyenekről beszélgessünk.

Továbbá: Tudnátok mondani normális Kalocsán praktizáló nőgyógyászokat?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jan. 3. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Normális doki megvizsgál (manuális vizsgálat), rákszűrést végez, elküld vérvételre, hogy megnézze a májfunkcióid, esetleg UH-t csinál. Ha előfordult trombózis a családban, akkor arra irányuló vizsgálatot is végeztethet, hogy te hajlamos vagy-e rá.

De van olyan doki, aki szarik az egészre, kérdez pár dolgot aztán felír vmit.

Én az ilyet biztos otthagynám:D


Egyébként hány éves vagy? 18 év alatt nem javasolnám a tablettát.

2011. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kalocsai nőgyógyászt sajna nem tudok. Felíratás menete: elmész a dokihoz, megvizsgál (manuális vizsgálat, rákszűrés), kikérdez a menstruációdról, illetve a Te korábbi betegségeidről, műtétekről, családban előforduló betegségekről. Esetleg elküld vérvételre, ezt nem mindenki teszi meg. Utána felír egy tablettát, amiről úgy gondolja, az alkatodnak megfelelő. Ezt elkezded szedni, 1-3 hónap múlva visszamész, és megbeszélitek, jó-e neked az adott szer, nincsenek-e mellékhatásai.
2011. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kalocsai nőgyógyászt nem tudok, de jobban jársz ha megfogadod ezeket a tanácsokat: ne várj kérdésekre. beszélj te. értem ezalatt...odamész, elmondod h tablettát szeretnél szedni. elmondod h hány éves korodban jött meg először a menzeszed, rendszeres e, sokáig tart e, vannak e menstruációs görcseid és h erősek e vagy sem.

nem minden nőgyógyász kérdez ezeknek utána, ezért jobb ha gyorsba elhadarod te ezeket az infókat.

ezután megvizsgál kézzel és rákszűrést csinál.

vagy elküld vérvételre vagy nem. igazából a foggátló szedése után 1-2 hónappal érdemesebb vérvételt csináltatni, mert olyankor látszik hogyan hat a májadra a foggátló. általában 1 havi adagot szoktak először felírni, azután vissza kell menned és elmondani h volt e vmi problémád, ha nemvolt akkor felírja neked a 3 havi adagot. és ennyi.

ami a nőgyógyászt illeti, írd be googlebe h nőgyógyász, kalocsa...megfognak jelenni fórumos oldalak, azokat olvasgasd, mert ott megosztják a tapasztalataikat az általuk ismert kalocsai nőgyógyászokkal kapcsolatban. majd azok alapján válassz magadnak egyet

25L

2011. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok
2011. jan. 3. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!