Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a görcsölés? Vagy micsoda?

Ez a görcsölés? Vagy micsoda?

Figyelt kérdés

Elég buta kérdés, de nem tudom. Szóval most lesz kb. 11.-én a 6. menstruációm. Eddig még nem görcsöltem, és más "tünetem" sem volt. De az 5. előtt egy nappal picit mintha egy kést szúrtak volna a hasamba. De egy másodpercig. És nem annyira vészesen, csak picit. Ez görcsölés volt? Vagy csak valami más? Mert ilyet még nem éreztem. Valószínűleg a görcsölés enyhébb változata, mert ha ilyen lenne, akkor kiröhögném a síró nőket. Persze azért tudom, hogy mennyire fáj nekik :) De akkor ez ez volt?

Vagy még egyszer olyat mint az izomláz. Most melyik az? Vagy egyik se?



12/L


2011. jan. 4. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ici-pici bélgörcs, de lehetett oxigénhiány is az izomzatban. Semmi jelentősége, a menstruációs görcs nem ilyen.
2011. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nehéz leírni milyen mikor menstruáció miatt görcsölsz, de én pl teljesen meg tudom különböztetni mikor fáj valamitól a hasam, és mikor jött meg. Ha csak úgy fáj a hasam akkor az egész, viszont ha menzesz miatt akkor inkább alul szokott, a köldököm alatt. De pl mielőtt megjön, előtte lévő pár napban elkezd már fájni, ezzel "jelzi" hogy nemsokára megjön.

17/L

2011. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A menstruációs görcs egy nagyon kiadós bélgörcsre hasonlít a legjobban, amikor a fájdalomtól alig állsz fel. Tulajdonsága, hogy nem egy pillanatra szól, hanem órákig, napokig olykor.
2011. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor jó. :)
2011. jan. 4. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem a menstruációs görcs,erős fájdalom,nyilalás,zsibbadás,és egyértelműen érezni hogy a petefészkednél,minden egyéb hasgörcs sztem jóval fejebb van,illetve ha a hasmenés rád jön,azt is lejebb érzed,de nem ugyaott mintha a petefészked görcsöl..istenem de bonyolult ez a női test:)
2011. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem a petefészek görcsöl, hanem a méh.
2011. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!