Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Áhh. Nem megy fel a tampon...

Áhh. Nem megy fel a tampon :$. Ezt hogy lehetne kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Tehát át szeretnék állni a tampon használatára, csakhogy mivel szűz vagyok, eléggé szűk vagyok ehh "odalent"... amikor felhelyezném a tampont, az a kellemetlen érzésem támad, mintha teljesen száraz lennék, peeedig nem vagyok éppenséggel az a nehéz napjaimon... Mit lehetne ezzel tenni? ( azért nem szeretem használni a betétet, mert tanga bugyit hordok, abba meg nem fér el a betét :( ) 16/L
2011. jan. 13. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mini tamponod van? Tedd fel az egyik lábadat a kád szélére, és óvatosan vezesd fel a tampont. Próbáld meg! Sok sikert.
2011. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
dearanyosvagy:$
2011. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hááát nem mini, de nem is ez a normális, hanem ez az egyel kisebb mint a normális. vagy az a mini? XD igen ehhez hülye vagyok .... utolsónak köszi de miért? :D : :)$
2011. jan. 13. 17:47
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Szia!


Először is fontos, hogy először mini tamponnal próbálkozz és azon a napon, amikor a legerősebb a vérzésed!

Mosst alaposan kezet minden tamponcsere előtt és után, ez nagyon fontos a fertőzések elkerülése miatt!

Lazulj el, nem szabad izgulni, rágörcsölni, mert akkor a méh izmai összehúzódnak és nehezebb lehet felhelyezni a tampont.

Van akinek a wc-n ülve, van akinek állva, van akinek úgy jobb, ha egyik lába a wc-n van (az ülőkét hajtsd fel).Nekem eleinte úgy volt a legkönnyebb, ha az egyik lábam a wc-n volt.

Óvatosan próbáld meg felhelyezni, ha nehezen megy, vagy megakad változtass picit irányt!A hüvely nem egyenes, van benne egy kis ív.Tehát a tampont is úgy kell felhelyezni, hogy picit hátrafelé és felfelé helyezed:)


Nekem még sokat segített az is, hogy amikor nem volt meg a menstruációm, akkor maszti során felnyúltam magamnak.Így igazán megismertem a testem, legközelebb már tudtam, hogy van a hüvely, hogyan fogom tudni felhelyezni a tampont.Legközelebb tényleg egyből sikerült felyhelyeznem és azóta sincs problémám a tamponhasználattal, pedig már normált is használok!

Ha megpróbálok megismerni a hüvelyedet, fontos, hogy először izgasd a csiklódat, hogy benedvesedj és ha már nedves vagy, akkor nyúlj fel.


15/L

2011. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a light days-re gondolsz.

Egyébként a tamponméretek növekvő sorrendben:

Mini, light days, normál, super, super plus.


Valamint ajánlom ezt az oldalt, sok mindent meg lehet tudni:

[link]

2011. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó jókat írt, nem ismétlem meg.


Viszont ezen kicsit fennakadtam: "tanga bugyit hordok, abba meg nem fér el a betét :("

Hát azokra a napokra húzzál normál bugyit és kész:D

2011. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! Most komolyan életet mentettél :) ( ehh, amúgy van amikor én is "felfedezem magam" odalent :)) köszönöm a tanácsot! :D
2011. jan. 13. 17:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok :P hát ahogy leírtad aranyosnak tartottam :P :D a harmadik meg az első jól leírta hogy hogy is kéne...és ha úgy érzed h fáj..szorít..akkor próbáld beljebb rakni.. ill. feljebb :D

vagy esetleg próbáld úgy h félig leguggolsz és így kicsit pucsítasz :D

2011. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nemszeretem a normált :( :D
2011. jan. 13. 17:53
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm köszönöm köszönöm a válaszokat!!! :D
2011. jan. 13. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!