Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól javasolt a...

Hány éves kortól javasolt a fogamzásgátló használata?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem javasolt. Ez egy egyéni döntés.

Egyébként 18, de néhány nemtörődöm orvos 16-tól is fölírja.

2011. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tinker Bell ***** válasza:

Miért nemtörődömség az, hogy inkább felírja a gyógyszert, mint aztán leányanyaként segítsen neki elvetetni vagy esetleg megszülni a babát?


Egyébként én is 16 éves korom óta szedtem és semmi problémám nem volt ezzel kapcsolatban! Nem szőrösödik a talpam, nem nőtt péniszem és egyebek! Egy orvos (illetve az összes nőgyógyász) csak tudja már, hogy egy ilyen szervezet elbír-e a hormontartalmú gyógyszerrel!


De mindenképp el kell menned nőgyógyászhoz és egy rákszűrés is kelleni fog, ha nemi életet élsz! Az orvos majd eldönti, hogy neked melyik gyógyszert ajánlja!

2011. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem törődöm??:D

tudod te hány lány azért szed fogamzásgátlót mert nem tud normálisan beállni a havija?

15 évesen voltam dokinál ezzel a bajjal és nekem is ezt ajánlotta

sztem mindenki eldöntheti saját maga, h mivel szeretné megelőzni a terhességet

2011. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak éppen a hormonszedésnek is vannak mellékhatásai. Regélhetnék a mai "modern" fogamzásgátlók és az embólia kölcsönhatásáról!

Csak éppen a nődoki nem a sürgősségin dolgozik.


15 éves lánynak biztosan nem állítgatnám a ciklusát. 18 fölött ráér állítgatni, ha addig nem rendeződik.


Lehet óvszerrel is védekezni, fiataloknak, akik még viszonylag gyakrabban cserélnek partnert, inkább ez ajánlott, mert véd a nemi betegségek ellen is. Csak hozzáállás kérdése. A hormon nem C vitamin!

2011. jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

a fogamzásgátlótól amúgy sem fog beállni a havi

nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget

2011. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tinker Bell ***** válasza:
51%

Kedves utolsó! Megindokolnád, hogy miért hülyeség az, hogy helyreállítja a ciklust? Elmondanám, hogy valóban szabályos ciklusaid lesznek tőle, sőt a nőgyógyászok 90%-a felírja, hogyha évek óta nincs normális ciklusa az adott tininek!


De nem kell nekünk hinni! Eltipegsz a nőgyógyászodhoz és megkérdezed tőle, de valószínűleg ugyanezt a választ fogod kapni!

2011. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász minden szarra felírja a hormont. Ez nem jelenti azt, hogy ez a helyes!

Fogamzásgátló szedése mellett nincsen ciklus, nincsen peteérés. Csak ún. megvonásos vérzés jelentkezik, amit a hormonszint hirtelen süllyedése okoz. A valódi ciklushoz azonban semmi köze!

Csak becsapja a szervezetet. A kockázatai emellett egyáltalán nem elhanyagolhatóak.

2011. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy fogamzásgátló szedése mellett rendszeres a ciklusod még nem jelenti azt, hogy meg is oldja a problémát. Ha abbahagyod ugyanúgy rendszertelen lesz a vérzésed. Ez nem gyógyszer a szónak ebben az értelmében mert nem szünteti meg a probléma okát, csak elfedi azt.

És igen, gyógyítás helyett felírni egy tablettát ami elfedi a tüneteket az nemtörődömség.

2011. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

kedves okoskodó, aki nem hiszi h segíthet a tabletta:)

sajnos azóta is problémáim vannak a menzeszem rendszerességével.

ismét elmentem orvoshoz és ismételten azt mondta, h a fogamzásgátló segítene a bajomon és ha úgy gondolom, akk ír receptet. de kérdeztem hüvelygyűrűről de ő inkább a tablettát ajánlotta.

és most is mondta h számtalan ilyen lány van akinek nem rendszeres és tabit írnak fel..

vagy nem tudom talán van vmi rossz tapasztalatod vagy mért kell így osztani az észt?:D

2011. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ja és kihagytam, h eddig mi mindig gumival védekeztünk. és nem hetente váltogatom a pasijaimat, hanem lassan két éve van barátom..ezt csak azért mondom mert minden fiatalt beskatulyáznak..

és 15 koromban már majdnem 3 éve menstruáltam és nem állt be rendesen.. annyi jogom csak van h aggódjak, h rendben vagyok-e és kikérem az orvos véleményét.

2011. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!