Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól javasolt a...

Hány éves kortól javasolt a fogamzásgátló használata?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Zsenge korod ellenére egy kicsit több szerénységgel nyilatkozhatnál.


A hormon akkor sem játékszer. Az iskolában nem tanítják a fogamzásgátló hatását a hormonrendszerre és a keringési rendszerre.

Kicsit több tudással rendelkezem nálad a témában korom és munkaköröm miatt, engedd ezért meg kérlek, hogy helyesbítsem a hiányosságokat és a félreértésedet.

A hormon nem hozza rendbe a ciklust, mert mint írtam korábban (bár szerénységednek kissé nehéz másokat is meghallgatni)fogamzásgátló szedése alatt NINCS CIKLUS. Nincsen peteérés. Csak megvonásos vérzés és NEM menstruáció.

2011. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Folyt:


Tehát a tüneteidet szünteti meg és látszólag valóban szabályos lesz a ciklus, ami valóban legtöbbször addig tart, amíg szeded a hormont. 15 évesen még nem számít problémának a szabálytalan ciklus amennyiben az orvos kiszűrte a szervi okokat. (pl ciszta) Tessék szépen a szervezetednek időt hagyni és nem hormonokkal bombázni ilyen fiatalon azért, hogy kényelmes legyen az élet.


Nagyon sok tisztességes nőgyógyász nem írogat hormonokat még ennyi idősen. Max akkor, ha attól kell félniük, hogy terhes leszel. És úgy vannak vele, hogy egy abortusznál még a hormon is jobb.


Nem kell elfogadni, amit írok, úgyis háborgás lesz belőle.

Megmondom őszintén megértem az orvosodat. Ha elmész hozzá a panaszoddal, nem talál semmit, csak még egy éretlen hormonrendszert, aminek a működése még nem állt be, legszívesebben azt mondaná, hogy nyugi. Erre te, hogy az okoska doki semmit nem csinált...

2011. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"kedves okoskodó, aki nem hiszi h segíthet a tabletta:) "


Okoskodó? Én? Te elolvasod egyáltalán, hogy mit ír a másik? Vagy felfogod?

Le lett írva párszor, hogy nem oldja meg a problémát csak elfedi azt.

És én is fiatal vagyok és tablettát is szedek. De legalább nem dugom a földbe a fejem és beszélek be magamnak hülyeségeket...

Ha megkérdeznéd az orvosod arról amit itt leírtak párszor, hogy mesterséges ciklust hoz létre a tabletta és ha abbahagyod a szedését visszaáll a problémád, a doki is ezt fogja mondani.

2011. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nem tudom ki mondta h 15 éves volnék..: DD

úgy gondolom, h megbízhatok az orvosomban és, mint egyben jó ismerősömben is..

és sztem nem homokba dugdosom a fejem azzal, h elmentem hozzá és segítséget kértem.

sajnos sok problémám van, már szarok az idegeim és a stressz okozza a bajomat.

nem bombázom magam hormonokkal, amúgy is gyógyszerellenes vagyok.

csak megkérdezte a doki, h nekem ez mennyit érne, h beálljon a havim és anyával is megbeszéltem, h ő mit gondol. és mivel már ezért is tiszta ideg voltam, h vagy nincs hónapokig semmi, vagy két hetente jön meg és a mennyisége is rengeteg..

sztem ez nem csak olyan h kényelmes legyen az életem.. rossz érzés amikor az ágyból alig tudok kikelni, mert ha felkelek a bokámig véres leszek.

és nem tartom magam felelőtlen tinédzsernek, aki dugatja magát fűvel fával, úgyhogy későbbre terezem a babát (:

és köszönöm a felvilágosítást, legalább akkor pár hónapig nyugodt lehetek.. de bízok benne, h addig beáll, nem idegeskedek miatta és lehet h beválik más részről is és maradok a tabinál. nemtudom még.

de sztem nem ismeritek se a dokimat, se engem, nyilván én se titeket.

és sztem a kérdező sem erre volt kíváncsi.

csak ennyit akart hozzá tenni "szerénységem"

2011. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!