Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fogamzásgátlót ajánloto...

Milyen fogamzásgátlót ajánlotok szoptatás után?

Figyelt kérdés
Az orvosom hüvely gyűrűt írt fel, de nem igazán szimpatikus.Mindenképpen tablettát szeretnék.Ti milyet használtok és mennyibe kerül a három havi adag?
2011. jan. 18. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a cerazette-t szedtem! Közel 8ezer forint volt!(ez 2éve volt)
2011. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én a TRI-Regolt szedtem terhesség előtt is , és most is azt szedem már 2. hónapja. Igaz még szopik 23 hónapos kisfiam, napi 2x de ez már nem gond, azt mondta a dokim. Elapassza majd a tejet is, és az a cél.
2011. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
3000Ft, első voltam
2011. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szoptatás alatt én is a cerazettet szedtem, hát elég horror volt az ára. De amit most felírt az közel 9000! Amúgy is macerás mert kieshet a hüvelyből:S

Inkább maradnék a tablettánál, de remélem van emberibb árban is mint ez.

Tri regolt régen szedtem, de a szedése alatt a mellemben ciszta lett, úgyhogy az kilőve:(

2011. jan. 18. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
SYMICIA-t szedek, 5600Ft a 3havi adag.Október óta szedem, akkor azt mondta a doki hogy ez a legújjabb.
2011. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem értem, miért nem beszélted meg ezt az orvosoddal, mielőtt eljöttél tőle a recepttel? :-o
2011. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát azért nem beszéltem meg mert tablettát nem akart addig írni amíg nincs meg a laborom.Ugyanis az előzményeim miatt rendelt el labort.Ezidáig minden tabletta szedése alatt cisztáim lettek, emiatt volt operációm is. Ezért javasolta ezt a hüvelygyűrűs cuccot.

Mondtam neki, hogy tablettát szeretnék de azért írt egy havit ebből, hogy próbáljam meg addig is amíg nem jön meg a laborom, és akkor majd meglátjuk.

Tizenöt éve nem szedek semmit úgyhogy nagyon kiestem a témából nem is tudom milyen tabletták vannak, meg milyen árak.

2011. jan. 18. 21:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem nincs értelme gyógyszert kérned, ha egyszer cisztáid lesznek tőle. Most miért akarsz magadnak rosszat? Nekem ha olyan lenne a helyzetem, mint neked, eszebe nem jutna tovább kísérletezni! Ha eddig minden tablettától kijött, akkor a többitől is ki fog. Ilyen alkat vagy, szerintem fogadd el, még mielőtt nagyobb baj lesz. Komolyan, féltésből mondom! Persze nem ismerlek, de most nagyon empatikus állapotomban vagyok.
2011. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon kedves vagy, és teljesen igazad van.Viszont méhen belüli fogamzásgátlót nem használhatok, a gumi óvszer kilőve a párom miatt, így más lehetőségem nem nagyon maradt:( Csak a hormonális fogamzásgátlás.A hüvelygyűrű is tartalmaz hormont, szóval amúgy ott vagyok ahol a part szakad.Imádom a kisfiam de még egy meglepetés baba most nagyon nem jönne jókor :(
2011. jan. 19. 09:54
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ezidáig minden tabletta szedése alatt cisztáim lettek, emiatt volt operációm is. Ezért javasolta ezt a hüvelygyűrűs cuccot. "


Ez esetben teljesen egyértelmű, hogy tablettát nem szedhetsz. Azért is adta a gyűrűt, hátha ez jobb lesz (bár szerintem neked alapból hormont sem kellene szedned).


Méhen belüli eszközöket miért nem használhatsz?

Esetleg pesszárium+spermicid? A kettő együtt olyan hatásfokú, mint az óvszer.

Vagy a párodnak mi a baja a gumival? Oké, hogy anélkül jobb a szex, de azért neki csak egy kis kellemetlenség az óvszer, neked viszont lehet megint cisztád lenne a hormonoktól és megint műteni kellene. Párod kicsit elgondolkodhatna:(

2011. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!