Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj óvszerhasználat...

Miért fáj óvszerhasználat után után odalent?

Figyelt kérdés

Lány vagyok.

Másnap nagyon fáj a nemi szervem, olyan érzés, mintha fel lennék fázva.Aztán kb. 2 nap múlva elmúlik.Ha megint használjuk megint fáj :(

Régen(1.5) éve nem volt semmi bajom tőle, akkor rendszeresebben használtunk óvszert.

Mi lehet a baj? Allergiás lettem rá, vagy mi?


2011. jan. 23. 10:53
 1/7 betszy válasza:
100%
Ez engem is érdekelne_tippem ,hogy rossz a márka
2011. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindig ezt használtuk(Life stiles).
2011. jan. 23. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valamilyen fertőzésed van.


Vagy


Kellemetlen fájdalom, vörösödés, viszketés, ismeretlen eredetű hüvelyi folyás. A tünetek időről időre előjönnek, és sokszor semmilyen rutinvizsgálat nem ad egyértelmű választ eredetüket illetően. Lehet, hogy a titkok nyitja az allergia? Gyanús allergén lehet az óvszer, a síkosító, sőt maga az ondó is.


A latexre allergiások száma világszerte növekszik (a népesség 1-6 százaléka érintett), és ez nemegyszer szexuális együttlét és óvszerhasználat után derül ki. Ilyenkor rendszerint kontakt dermatitisz (bőrrel érintkező irritatív anyagok által kiváltott bőrgyulladás) figyelmeztet a bajra: a bőr száraz lesz, és égő, viszkető érzés alakul ki az érintett bőrfelületen.


Az allergiás reakciót a latexben található fehérje váltja ki, a tünetek pedig igencsak kellemetlenek. A fentiek mellett fokozott érzékenység esetén szénanáthaszerű tünetek és kötőhártya-gyulladás is jelentkezhet, ritkább esetben pedig légzési nehézség, szívritmus-emelkedés, remegés, mellkasi fájdalom és anafilaxiás sokk is előfordulhat.



Amint felmerül az allergia gyanúja, mindenképpen kerüljük a latexből készült termékeket, mert az allergénnel való további érintkezés csak súlyosbítja a tüneteket. Óvszer esetén alternatív megoldást jelentenek a poliuretánból készült gumik.

2011. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresd a gyógyszertárakban a PU (polyurethane) óvszereket!
2011. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha egyfolytában nagyon kellene pisilni, annyira, hogy már fáj.Közben meg nem is kell, hiába megyek.
2011. jan. 23. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez akár felfázás is lehet! Szerintem keresd fel a nőgyógyászodat, ő biztosan tud segíteni majd. :)
2011. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Jövőhéten amúgy is mennem kellett volna.
2011. jan. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!