Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől/miért lehet ez, hogy...

Mitől/miért lehet ez, hogy nem menstruálok? Hormonzavar?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, márciusban lesz egy éve, hogy nem jön meg a menstruációm. Egyszer csak hipp-hopp abbamaradt. Nem voltam még nőgyógyásznál sosem. Félek tőle. Nem szívesen mutogatom a nemiszervemet egy idegennek. Nagyon félek, még soha senki nem tudott rábeszélni, hogy elmenjek. Pedig ez már elég komoly dolog. Olvastam, hogy mik a hormonzavar tünetei. Nekem ezek közül kb 80%-a jelen van... Hirtelen hízás, stb... :(

Eddig nem igazán zavart, hogy nem menstruáltam de most van egy komoly kapcsolatom és fogamzásgátlót szeretnék szedni. De ugye nem lehet, mivel nincs havim. gumival védekezünk de rettegek, hogy terhes leszek mégis. Hisz előfordulhat, nemde?


Kérlek normális válaszokat adjatok, már nagyon el vagyok keseredve és felettébb zavar ez az egész.


Valakinek esetleg van hasonló tapasztalata?

Hogyan tudnám felkészíteni/rábeszélni magam a nőgyógyászra?

Lehet, hogy ha elkezdenék fogamzásgátlót szedni megindítaná a menstruációm? Vagy ez nem lehetséges? ( Van itthon 3 hónapnyi Jasminelle, még a régi háziorvosom írta fel, csak aztán mégsem kezdtem el szedni )


2011. febr. 9. 22:23
1 2
 11/11 anonim válasza:

hát legalább a háziorvosod nem volt veled olyan mint velem - én is hirtelen híztam, sokat is, de nem emiatt fordultam hozzá hanem más betegség miatt,h gyógyszert írassak fel,és beszólt,h minek az nekem, nem vagyok már így is épp elég kövér?!

Talán csak így akarta felhívni a figyelmemet rá h sokat híztam, de talán értelmesebb lett volna,ha endikrinológushoz küld el engem is, főleg h én pl arcomon is szőrösödtem stb Hát azóta is csak akkor megyek oda ha tényleg kikerülhetetlen, egyébként nem, és nekem azóta se volt megállapítva ezzel kapcsolatban semmi, de ha lenne se mennék vele biztos sokra, mert nekem nincs komoly kapcsolatom se, tehát gyereket se akarnék vállalni, ha kiderülne h tényleg pcos vagyok, vagy hormonzavaros, nem tudom mennyire sikeresen lehetne gyógyítani, mert biz.tünetek pl szőrösödés akkor is megmaradnának. De nálad ilyen nincs, sőt kapcsolatod is van,szóval ne akarj úgy járni mint én inkább menj el orvoshoz ha van lehetőséged rá.

2011. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!