Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnék már tampont használn...

Szeretnék már tampont használni, de anyum nem engedi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor megjött (fél éve) Anyum elmondta, hogy így és így kell használni a betétet. A betét mellett volt egy doboz tampon. Akkor ezt mondta: " hát, ugye ez a tampon. De ezt még nem kell használnod, majd csak úgy 16 évesen. Ez inkább nagyobbaknak való."


Nagyszüleim elég prűdek voltak, anyum nem akar az lenni, de így nevelték őt...


Na, szóval hallgattam is rá, egészen tegnapig. Tegnap megjött, és kíváncsi voltam a tamponra, mert már untam a betétet. Felhelyeztem egyet! És hát nagyszerű! Nem is érzem, hogy ott van! :D Nagyon tetszik!


De mit csináljak? Nem akarok több tampont lopni... Vagy vegyek a boltban és azt használjam "titokban" ?

Anyummal nem merek beszélni, úgy sem értene velem egyet...


előre is köszi, normális válaszokat! ;)



12/L


2011. febr. 16. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Mondd meg neki, hogy ez neked kényelmesebb. De ne felejtsd el! Nem szabad mindig tampont használni, mert bizony káros is lehet!
2011. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha neked ez jobb és kényelmesebb vegyél tampont-de abból is mini változatot. Viszont fontos, hogy rendszeresen cseréld, és éjszakára inkább betétet használj!
2011. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anyukád felszólalásából nekem nem úgy tűnik, hogy tilt tőle, csak nem javasolja. Szerintem nyugodtan megbeszélheted vele a dolgot, hogy kipróbáltad és elég érettnek érzed magad hozzá.
2011. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem szóltam, mert anyum nekem is ellenezte, de nagyon véreztem, a betét nem mindig volt elég. elkezdtem tampont használni, csapolta a szekrényben levő készletet, anyum észrevette, hogy fogy, rákérdezett, hogy én használom-e, mondtam, hogy igen. Kicsit meglepődött, de nem volt balhé. Ennyi.
2011. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mond,hogy átáltál tamponra és legyenszives ezentúl neked is venni.
2011. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

elég rettenek érzem magam hozzá. :) És nem szeretnék non-stop tampont használni, csak erősebb vérzésnél :)

2011. febr. 16. 17:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondd el Anyukádnak, hogy Neked a tampon kényelmesebb és azt már az első menstruációtól lehet használni.
2011. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyakran ne használj tampont akkor sem, ha kényelmesebb. Sajnos nem egészséges annyira..


Én megbeszélném anyummal, hogy legalább időnként használom (pl tesióra, vagy tánc) és vegyen 1 dobozzal.


Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az én édesanyám sem engedte, pedig ő ORVOS! Azt mondta, hogy nem egészséges, ne használjam. Később, mikor már sokkal idősebb voltam, nem tiltotta persze, de nem repdesett az örömtől.

2011. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Az én anyukám meg nővér x) Nem tudom ez mennyire lényeges...


:D

2011. febr. 16. 18:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Tanult kórélettant...
2011. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!