Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet enyhíteni a...

Hogyan lehet enyhíteni a menstruációs fájdalmakat?

Figyelt kérdés
LÉcci segítsetek,mert meghalok :S
2011. febr. 16. 18:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Elő a jó öreg sóval! Egy kiló só felmelegít, ruhába beteker, hasra ráhelyez
2011. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Tölts egy nagyobb műanyagpalackba(1,5-2 literesbe)forró vizet(csapból kiengedett is jó).Tedd a hasadra és jól takarózz be.Nekem mindig beválik pedig iszonyatos görcseim szoktak lenni.Remélem tudtam segíteni!

Ja igen,pihenj sokat!

Egy lány

2011. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Megkérdezhetem mennyi idős vagy?
2011. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mozogj! A legtöbb lány ilyenkor még tesióra alól is igyekszik felmentetni magát és csak ülni a padon. pedig szerintem kifejezetten jó pl a futás. Persze első pár kör nem kellemes a görcsölő hasaddal, de nekem utána már jó szokott lenni és teljesen elmúlik. Meleg borogatás szintén jó lehet. Vagy alhasat masszírozni, nekem az is segíteni szokott.
2011. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból én egy elég szerencsétlen teremtés vagyok. Próbáltam én már mindent. Melegvizes palack, só, ülőfürdő, a létező összes fájdalomcsillapító gyógyszert kipróbáltam, ettem olyan cifra dolgokat, mint pl. zúzott fokhagyma mézzel elkeverve, mert állítólag enyhíti a görcsöket. Nálam semmi nem vált be, mindig az orvosnál kötöttem ki, aki görcsoldó injekciót adott, attól elmúlt. Én mindig a menstruáció első napján görcsöltem csak, de akkor nagyon. A mozgás jó ötlet, de amikor meg sem tudsz mozdulni, csak fetrengsz az ágyban és potyognak a könnyeid, mert azt hiszed itt a vég (nekem ilyen durván fájt), nem ment a mozgás. Ráadásul nekem a görcsökhöz szédülés, időnként ájulás is társult. 5 éve fogamzásgátlót szedek, azóta hála a jó égnek szinte meg sem érzem, hogy megjön. Nem tudom, mi lesz, ha egyszer abbahagyom, már előre félek.

Bocs, hogy hosszú voltam, csak leírtam a tapasztalatomat.

25/L

2011. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

pont most akartam kiírni ezt a kérdés. jó hogy te már feltetted:)

nekem ilyenkor sem gyógyszer, sem mozgás nem segít. csak az, ha a vasalót bekapcsolom közepes fokozatra, a hasam és a vasalótalp közé félbehajtott törölközőt teszek, és úgy fekszek sokáig. ilyenkor általában el is szoktam bóbiskolni. persze félálomban vagyok, nehogy a vasaló lecsússzon vagy valami. nagyon jól meg szokott nyugodni a pocim, egész nap utána nem fáj.

2011. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem szerezz be egy villanypárnát, vagy egy szauna-övet (2-3000Ft körül van). Ebből így csúnya baleset is lehet.

Barátnőmnek is fogamzásgátlót írt fel a doki és az segített neki. Előtte próbált mindenféle homeopátiás cuccot is, de semmi nem volt jó.

2011. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!