Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő gombás fertőzés 16...

Visszatérő gombás fertőzés 16 évesen. Mitől?

Figyelt kérdés

Kikezelnek jól vagyok...egy darabig és minden kezdődik előröl...a barátomat is kezelik ilyenkor...mindketten hűségesek vagyunk. Már eléggé unjuk. Vasalom a bugyijaimat és a törölközőmet is. Minden higiénés szabályt betartok mégis visszajön. A barátommal fogamzásgátlóval védekezünk. Ez megkeseríti lassan az egész életem. már vagy a 6. ilyen fertőzésen vagyok túl. bő sárgás folyással indul viszketés. az együttlétek ilyenkor fájnak. valaki tudna nekem bármit ajánlani, hogy mit tehetnék? mivel fürödjek? mit hordjak? az hallottam napi 2 börge cicafarokfű tea segíthet. orvoshoz járok de már unom, hogy minden hónapban egyszer ott ülök...



kérlek segítsetek félek ez már sosem múlik el.


2011. márc. 1. 13:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Az immunrendszered kéne erősíteni. Pl Béres cseppel.
2011. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nem vagy esetleg ebbe az egészbe fejben bele betegedve? Nekem is volt egy ilyen időszakom. Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót és minden hónapban megőrültem a viszketéstől. Majdnem mindig ugyanattól a naptól. Aztán anyu mondta, hogy talán nem kellene annyit tisztálkodni. jó én már tényleg túlzásba vittem (intim törlő, intim zuhany, intim lemosó), mert meg voltam róla győződve, hogy azért van mert keveset tisztálkodom. Aztán amikor elmaradtak ezek (azaz rendes mennyiségre álltak), akkor minden gondom elmúlt. Állítólag a tisztasági és egyéb betét márkát is jó, időnként váltani.
2011. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Az antibiotikum kúrák is okozhatnak ilyet, mert mindent kiölnek, és utánuk szaporodhat a gomba. Vagy, az intim zuhanyt használat előtt és után steriizálod? Visszafertőzheted magad, ha nem. Lehet, hogy dokit is kellene váltani, mert egy normális dokinak feltűnne, hogy havonta jársz hozzá ilyen ügyben, és nem jár rendesen a végére.


Üdv!

A cickafark ülőfürdő ezen a problémán önmagában nem segít.

2011. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég komoly valószínűséggel a fogamzásgátlótól van, mert többek közt ilyen alattomos mellékhatása is lehet, hogy meggyengíti a hüvelyflórát és akkor folyton összeszedsz mindenféle fertőzést. Én a helyedben leraknám pár hónapra a foggátlót és figyelném magam. Ha akkor nem jön elő a gomba, egész biztos a gyógyszer a felelős.
2011. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
fogamzásgátló szedése előtt is ez ment, nem hinném, hogy a gyógyszer a hibás. a béres cseppet kipróbálom és más vitaminokat is.
2011. márc. 1. 15:08
 6/30 A kérdező kommentje:
antibiotikumon életemben nem szedtem. de már ezzel álmodok, hogy visszatér a fertőzés. normális nemi életet sem tudok így élni. még szerencse, hogy barátom megértő nagyon.
2011. márc. 1. 15:09
 7/30 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nagyon rájátszhat, amit valaki írt... Az, hogy már fejben bele vagy betegedve... Próbáld meg azt is a béres csepp meg vitaminok mellé, amit írt :) ( hasznos lehet ha visszaveszed a túlzott higiéniát, mert a normális bőven elég... én is épp most szokom le a napi sok-sok zuhanyzásról, mert olyan száraz lett a bőröm, hogy majd szétrepedt néha.. nem, ez nem azt jelenti hogy ezentúl koszosan/büdösen közlekedek, csak nem zuhanyzok le napi 3-4 alkalommal, ha nem szükséges..persze ez se minden nap fordult elő, de többször)
2011. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 tetris ***** válasza:
Talán valamire allergiás vagy, ez válthatja ki. Például mosópor, öblítőszer, ilyesmi.
2011. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez a hüvelyflóra felborulása okozza, túlzott tisztálkodás főleg.Lehet kapni hüvelyflóra helyreállító kúpokat.

ha viszont napra pontosan jön a sárgás folyás, az a gyógyszer gyengesége. Nekem is ilyen volt, 3 hónapon keresztül az új gyógyszertől a 15.naptól sárgás színű váladék, utána rózsaszínes folyás. Másik ,erősebb gyógyszerre kell váltani.

És a barátodat kéne kezelni.

2011. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

szia!Velem is ez van, én 17 vagyok

én megfogadtam hogy kipróbálom milyen úgy ha nem eszem cukrot és láss csodát azóta alig viszketek

+nemrég orvost váltottam ami végre nem kúpot írt fel(ami eddig sosem használt)hanem szájon át szedhető gyógyszert (5 napos kúra és használ)

2011. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!