Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek baj ha valaki 12...

Szerintetek baj ha valaki 12 évesen tampont használ, vagy melltartót hord?

Figyelt kérdés

A tanárnőm pénteken pont arról beszélt, hogy az ilyen "kislányoknak" még nem kéne tampont használni, vagy melltartót hordani. Én is 12 vagyok. Hordok melltartót, ami úgy gondolom természetes. Nem olyat hordok ami hatalmas, szivacsos, hanem megfelelő méretűt, és nem szivacsosat. Tampont meg miért nem használhatnánk? Szerintem kényelmesebb, és sokkal jobb mint a betét!


Prűd a tanárnőm? Vagy ti is egyetértetek vele?


2011. márc. 13. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Itt nem is azzal van a baj, hogy melltartót hord egy 12 éves lány. Azzal van a baj, hogy úgy hordja a melltartót, hogy mindenki lássa. Két mérettel nagyobb push up melltartó, kitömve, direkt ujjatlan blúzhoz felvéve, hogy kilátszódjon a pántja, vagy finoman szólva átlátszó, csipkés blúzhoz, hogy átlátszódjon az egész melltartó.


Tampont meg tényleg nem ajánlatos 12 évesen használni. Fiatalok vagytok ti még ehhez, fejlődő szervezet vagytok, inkább használjatok betétet.

2011. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Nyugodtan használhatsz tampont 12 évesen, nem lesz semmi bajod tőle. Sokan attól félnek, hogy elszakad a szűzhártya, de ez nem így van. Én is használtam szűzen tampont.

A melltartóról meg csak annyit, hogy ha szükséged van rá, hordj nyugodtan. Manapság elég korán érnek a lányok testileg, így teljesen természetes, hogy melltartót hordjanak. Nem tudom, miért mondta mindezeknek az ellenkezőjét a tanárnőd.

2011. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

nem jó ha mindig tampot hordasz mert begyulladhat meg allergiás is lehetsz rá(komolyan:D)

a melltartó/push-up/ meg azért gáz 12-éves korba...:D

2011. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tampont már az első menstruációtól lehet használni, persze, minivel kell kezdeni. A melltartó meg mell mérettől függ. Kis mellű lányoknak felesleges.
2011. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hordok melltartót 10 (!!) éves korom óta, mert óriásiak, és nagyon bénán néznek ki a szivacs nélküli (!!) melltartókban, ráadásul szivacs nélküliben a mellbimbóm is látszódna.

tampont szintén 12 éves korom óta használok. A betéttől idegrohamot kaptam minden egyes nap, szóval így jobb is..


16/L

2011. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
énis 12 éves korom óta használok tampont,ob minivel kezdtem;)
2011. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! De én nem Push-up melltartóról beszélek, meg ami óriási a lányra... Hanem megfelelő méretű, sima melltartó. Mert a tanárnőnk már attól is kiakad! Elhiszem, hogy másik olyat hordanak, amit mondtok, de nálunk senki sem olyan... És a kérdés ránk vonatkozik :)


Amúgy köszi a válaszokat! :)

2011. márc. 14. 11:46
 8/8 anonim válasza:
Tudom, hogy ez már régi kérdés, de... Igaza van a tanárnődnek, vagyis inkább a tamponos résszel. A tampon egészségtelen, és káros mellékhatásai lehetnek, valakinek elég kényelmetlen. Nekem is már megjött és még csak betétet használtam/használok és ezt is fogok. Anyukám soha nem használ tampont, csak ha strandra megyünk ami elég ritka alkalom... A melltartóval kapcsolatban az a válaszom, hogy ha van megfelelő méretű melled (nem csak szúnyogcsípés) és már kényelmetlennek érzed a top-ot akkor nyugodtan hordhatsz melltartót. Persze azért a 11éveseknek és aluliaknak nem ajánlom.:D Ahhoz még kicsik és egyébként se egészséges melltartót hordani...
2017. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!