Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 múltam és még nem jött...

15 múltam és még nem jött meg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
októberben voltam 15 éves, és még mindig nem jött meg a menstruációm. már rákérdeztem anyunál is, ő azt mondta, hogy kérdezzük megy a házi orvosunkat, és így is tettünk. ő azt mondta, hogy mivel minden nemi jelleg látható rajtam (mellnövekedés, szőrösödés) ezért nincs miért aggódni, és különben is, van olyan akinek csak 18 éves korában jön meg. én még is nagyon aggódok, mert nagyjából mindenkinek akit ismerek megjött már. ha elmegyek nőgyógyászhoz és kivizsgálnak, mit tudnak csinálni ez ellen? úgy értem, van valami módszer ezellen, hogyha vmi 'baj' van, tudnak rajta változtatni? kérem osszatok meg velem bármit amit az elmondottakkal kapcsolatban tudtok.
2011. márc. 13. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,ez tényleg teljesen normális. Valószínűleg nincsen semmi bajod, nekem mindkét lány unokatesómnak 16 évesen jött csak meg. Fogd fel úgy,hogy nem kell nyűglődni vele! Pláne ha a többi nemi jelleg megvan:)
2011. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi :) Ne csinálj semmit azon kívül, hogy megnyugszol és örülj neki. Lesz vele épp elég gondod 30 évig, használd ki az időt, amit nélküle élsz!
2011. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm, akinek nincs peteérése, és azért nem jött meg neki. Nem tudom, hogy az önmagában baj-e (azon túl, hogy ha nem kap mesterségesen hormont, nem lehet terhes majd). 16 évesen kapott fogamzásgátlót, sokmindenre előszeretettel mindenféle hormont írnak fel a nődokik. Mikor szedte, akkor megjött neki, különben nem.


Legtöbb helyen azt olvastam, hogy 16 éves korig normális, ha nem jön meg. De ha nagyon akarod tudni, mi van, menj el nőgyógyászhoz.

2011. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
16,5 evesen nekem is
2011. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem 11 évesen jött meg, nem örültem neki túlzottan! :D

várj 16 éves korodig, addig ne parázz rá (mert az is okozhat gondokat) Reméljük nincs semmi bajod, de ha 16 éves korodban sem lesz még meg akkro tényleg menj el nőgyógyászhoz!

2011. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

16-17 éves korodig várhatsz még vele:)

De ha nagyon aggódsz, akkor menj el nőgyógyászhoz.

2011. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


és amikor valakinek már rég meg kellett volna hogy jöjjön, akkor mi rá a megoldás, mit tud tenni a nőgyógyász? mint ahogy egyikőtök említette, hormonokat ír fel vagy micsoda? vagy ez nem is gyógyítható vagy hogy megy ez?

2011. márc. 13. 23:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kinek miért nem jött meg. De igen, általában hormont ír föl.
2011. márc. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom, hogy kérdezd meg az orvost.
2011. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne izgulj emiatt. Én is 15 és fél éves voltam mikor megjött. Már alig tudtam kivárni,mert tényleg már mindenkinek megvolt, aki velem egyidős. S amikor megjött utána nagyon sokáig megint nem, vagy rendszertelenül, és még most sem állt be.

Ha 18 éves korodig nem jön meg,akkor menj el nőgyógyászhoz,de addig normális.

Ne aggódj! :) puszi 16/l

2011. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!