Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet kigyógyulni a...

Hogyan lehet kigyógyulni a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés

Hónapok óta pánikbetegség kínoz, agorafóbiák, teljesen ki vagyok készülve. Jártam pszichologushoz egy darabig, aztán ő azt mondta, hogy szerinte nagyon jól haladok a terápiával, és az utolsó kezeléskor azt mondta, hogy szép lassan egy hónapon belül meg fognak szűnni a pánikzavaraim, és megbeszéltünk egy időpontot, hogy felhivom majd és elmondom mi van velem... Elmondtam neki, hogy kb 3 hétig full jól éreztem magam, de kb 2 hete újból kínoz az egész, mintha visszaesnék... Nagyon félek hogy valami pszichiátrián fogok kikötni, nem akarok kedélyjavító, meg nyugtató gyógyszereket zabálni.(frontint szedek alkalmanként, de nem minden nap, mert félek h rászokok... csak ha nagyon szarul érzem magam, akkor kapok be egyet)

Kérlek segitsetek, adjatok tanácsot, mert teljesen el vagyok keseredve, nagyon félek :(


2011. márc. 17. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak?Lehet szedned kéne a frontint egy darabig,aztán szép lassan elhagyni.Nekem október óta vannak,szorongásos,pánikos tüneteim,elkezdtem a frontint szedni,tök jó lett,aztán abbahagytam,mert jól voltam,ere előjöttek a tünetek.Azt javasolták,hogy mig nem jön a jó idő addig szedjem,és aztán hagyjam el.
2011. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet visszamenni a dokihoz...
2011. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi! Én is megjártam a poklot (2004-2010), de már túl vagyok rajta. A tanácsom: 1. Keress egy másik pszichológust, aki megtanítja neked a légzéskontrollt, és az izomkontrollt.

2. Szedd csak nyugodtan az antidepresszánst (pl. Rexetin), nem lesz tőle az égvilágon semmi bajod. A gyógyszerellenes hisztéria a te esetedben nagyon sokat árt! Nagyon lassan növeld a mennyiséget az előírtid, és később, ha abbahagyod, nagyon lassan csökkentsd!

3. Ne szedj nyugtatót (pl. Xanax), mert arra tényleg rá lehet szokni, és bizonyos esetekben az még ronthat is az állapotodon.

4. Kitartás! Meg fogsz gyógyulni :)!

2011. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és ne félj! A pánikbetegség nem betegség, sőt, nem is pszichózis! Nem lehet vele osztályra kerülni, csak ha szándékosan provokálod erre az orvosokat. Ha valaki bármikor megfelelő szakemberhez kerül, 1-2 hét alatt hatalmas változást lehet elérni. Szerintem keress egy direkt pánikbetegséggel foglalkozó szakembert, az lesz életed legjobb döntése :)!
2011. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
www.neuroptim.hu Nekem ez segített.
2012. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!