Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kigyógyúlni a...

Hogy lehet kigyógyúlni a pánikbetegségből orvos, és gyógyszerek nélkül? Sikerült már vkinek?

Figyelt kérdés
Állandóan attól félek hogy szívrohamot,agyvérzést kapok,meghalok vagy megbolondulok. Olyan mintha álmodnám az életem sokszor.
2010. nov. 27. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez félelem hipohonder tünet, nem pedig pánikbetegség. Nem biztos, hogy orvos nélkül megúszod.
2010. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De szerintem az mert pánikrohamaim is szoktak lenni, bár mostmár egyre ritkábban, mert mikor érzem hogy rosszul leszek, akkor próbálom nyugtatni magam, hogy nem halok meg csak pánikolok, meg hogy eddig se haltam bele egy rohamba se.
2010. nov. 27. 11:06
 3/17 A kérdező kommentje:

De mégiscsak igazad lehet, utánna olvastam a félelem hipochondriának és magamra ismertem.

Köszönöm :)

2010. nov. 27. 11:22
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha már ide eljutottál, az az első lépés. Ne állj meg keresd a megoldást. Végső soron ott lennének az orvosok, akik segítenek. Ha eljutsz idáig, keress meg. Segítek. De csak orvossal.
2010. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem régen sok p.-rohamom volt, de egyre enyhébbek lettek. Szerintem ha az ember tudja, hogy mi történik vele (nem valódi betegség, hanem csak pánikroham, ami nem okoz egészségkárosodást, az egész csak fejben történik), akkor könnyebb átvészelni, sőt, kevésbé tud kialakulni is. Pánikrohamban ugyanis miután elkezdődik a roham kialakulása, attól mélyül el, hogy az ember azt hiszi, hogy tényleg történik valami súlyos dolog a szervezetével, és a haláltól fél. Ettől persze csak még gyorsabban ver a szíve, még gyorsabban lélegzik és még jobban figyel önmagára, amitől még rosszabbul lesz és így tovább. Ha viszont tudja, mire megy ki a játék, akkor ez a ciklus nem tud kialakulni. De lehet, hogy súlyosabb pánikbetegségben az ember már nem ura a gondolatainak, és akkor nyilván orvoshoz kell fordulni.
2010. nov. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
és miért érzem úgy mintha álmodnék ? olyan mintha kívülről látnám magam, vagy nem tudom hogy leírni.
2010. nov. 28. 09:48
 7/17 anonim ***** válasza:
Mennyire gyakori ez az álomszerű érzés? Csak rohamkor van?
2010. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nem, egész nap szinte.
2010. nov. 28. 18:23
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálam is így volt :S

Voltam kineziológusnál, homeopátiás szereket próbáltam, de nem váltak be. Antidepresszánst kaptam ettől elmúlt ez a fura álomszerű érzésem, és a pánikbetegségből is jól kigyógyultam. Nagyon őrjítő érzés volt, hogy egész nap tartott, már nem bírtam, akkor bevettem a gyógyszereket.

2010. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

tegnap 09:48


Derealizáció és deperszonalizáció, a p.-roham teljesen szokványos tünetei.

2010. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!