Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy baj, ha még mindig...

Nagy baj, ha még mindig "vérzek"? (Cypromix)

Figyelt kérdés

15 napja szedem a Cypromix-et. A szokásos 1 hét menstruáció most már lassan 15. napja tart. Ebből 1 hétig rendesen volt,és további 8 napja pedig ilyen barnás,néha pedig több,rendes vér jön. :( Már nem tudom mit csináljak. Ez biztosan a tablettátol van. Akkor most ne szedjem? Vagy majd elmúlik? És ha elmúlik,akkor ugye nem lesz mindig ilyen? Most szedek először fog.gátlót.

21/L


2011. ápr. 5. 10:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és azt még elfelejtettem írni,hogy amikor nem nagyon jön,olyankor lefekszem ugyanúgy a barátommal,és szex után viszont megindul,és olyan rossz már,hogy így van.
2011. ápr. 5. 10:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy telefont megér, hogy megkérdezd az orvosodat, mi van ilyenkor, de valószínűleg azt fogja mondani, hogy első hónapban okozhat problémákat. De mivel ő írta fel, ő felel érted, nem árt, ha tud róla.
2011. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első hónapban ez még normális. Ha a második levélnél is jelentkezik ez a vérezgetés,akkor érdemes felkeresni a dokit.


Miért ezt a lórúgást írták fel neked? Valamiféle bőrgyógyászati problémád van?

2011. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tetris ***** válasza:
Addig szedegessél Rutascorbint. Ez egy fajta C vitamin, amit kimondottan a női vérezgetésre adnak. Ártani biztos nem fog, de használhat.
2011. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincsen annyira...lehet kicsit szőrösebb vagyok,meg örülnék ha az a kevés pattanásom sem lenne,szóval azért gondoltuk,hogy jó lesz. Nővérem javasolta,ő ezt szedi,mi meg csak kiírattuk.
2011. ápr. 5. 12:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt komolyan mondod??? Ez nem fogamzásgátló, hanem egy hormongyógyszer, aminek csak a mellékhatása a fogamzásgátlás. Fél évnél tovább nem is szabad szedni...

Ráadásul ami a nővérednek bevált, nem biztos, hogy nálad is be fog.

Milyen doki írta ezt ki vizsgálatok nélkül, kérésre???


Mondjuk mindenki úgy cseszi szét a saját testét, ahogy csak akarja...

2011. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Te gondolom csak véleményt hallottál róla,mint ahogy én is mielőtt elkezdtem szedni. Te rosszat, én "jót". Ez alapján írtad te is,amit írtál,én pedig ez alapján gondoltam,hogy jó lesz. Csak akkor írj,ha biztosan tudod állítani,hogy "szétcseszem" a testem. Ne csináld úgy légy szíves,mintha te annyira tudnád ezt. Köszönöm
2011. ápr. 5. 18:13
 8/13 anonim ***** válasza:

"Kedves doktornő/Úr! 3 évig szedtem a Mercilon nevű fogamzásgátlót és most az orvosom Cypromixet irt helyette,mert jót tesz a bőrőmnek.Kérdésem: a tájékoztatóban az van irva,hogy csak fogamzásgátlásra nem alkalmas,szedhetem-e 100százalékos biztonsággal?És mennyire erős gyogyszer? Köszönettel: pottom


0000-00-00 00:00:00


Tisztelt Kérdező!


Kicsit kockázatos csak ezzel védekezni, bár a tapasztalat szerint elég jó a hatásfoka. Mivel azonban ez egy bőrgyógyászati kezelésre kikísérletezett gyógyszer melynek a mellékhatása a fogamzásgátló hatás, ezért nem ez a fő hatása. Olyan mintha bármilyen más gyógyszert szedne a mellékhatása miatt. Nem olyan biztonságos, tehát mint a fogamzásgátlók. Csodát azonban ez sem tud tenni. A Mercilonnak is van bőrhatása, nem is rossz. Zárójelben megjegyezném, hogy ezeket a gyógyszereket / Cypromix ill. Diane 35 /

a gyártó fél éves kúrákra ajánlja.


Dr. Csősz György "


innen: [link]

2011. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Én Cypromix nevű fogamzásgátlót szedek és azt szeretném meg kérdezni hogy ez hány fázisú gyógyszer és baj e ha nem azt a tablettát veszem be amilyen nap éppen van?



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



A baj nem ez, hanem az, hogy a Cypromix nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer."


"

Tisztelt Doktor Úr,


a következőkben kérném ki véleményét. Dienille fogamzásgátlót szedek (most tartok a 2. levélnek a 14. tablettájánál), viszont nagyon össze-vissza vérzek. Az orvosom ma azt tanácsolta, hogy hagyjam abba a tablettát (ne vegyem be a 15. szemet) és tartsam meg az egy hetes szünetet, mintha normálisan elfogyott volna a levél. Az egy hét után kezdjem a Cypromex szedését, vagyis tablettaváltást javasol. Kérdésemre, hogy a Cypromex első tablettájától is védett vagyok e, igennel válaszolt. Ön mit gondol erről? Nem zavar be a védettségbe, hogy nem vettem be a maradék 7 tablettát a Dienilléből?

Válaszát előre is köszönöm!


Üdvözlettel,


S.



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



Kedves S.! Abszolúte nem értek egyet az orvosával, mert ciklus közben nem szabad abbahagyni a tabletta szedését, és aztán Cypromix-re áttérni, ami nem is fogamzásgátló meg kifejezett szakmai tévedés. Kérem ne tegye! Én még abban sem vagyok biztos, hogy Önt megfelelően kivizsgálták arra nézve, hogy alkalmas-e a tabletták szedésére. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


"Kedves Doktor Úr!


Köszönöm szépen gyors válaszát!


Az előzőekbe nem írtam le, hogy négy nappal tovább szedtem, orvosom tanácsára. Akkor hagyjam abba, és 7 nap után kezdjem el szedni a következő csomagot? Mit tegyek?

Ha ennyire "veszélyes" ez a gyógyszer, hogyan térhetnék át egy másikra? És mit ajánl, ami nem egy "hormonális lórúgással" ér fel... Inkább másikat kezdjek el?

Milyen problémáim származhatnak ettől a gyógyszertől /cipromix?


Tizstelettel


Szilvia



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



Tartósan tönkrevághatja a petefészek-működését kedves Szilvia. Tartson minimum 3 hónap szünetet és ha visszatér a rendes ciklusa, akkor jön szóba egy másik tabletta szedése, amit látatlanban nem tudok sajnos Önnek nevesíteni. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"

2011. ápr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na most akkor meg már attól is kell féljek,hogy lehet terhes leszek. Dejó... :S
2011. ápr. 5. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!