Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőmnek miért lehet...

A barátnőmnek miért lehet rendszertelen a menzesze?

Figyelt kérdés
Nagyon rendszertelenül jön meg neki, legutóbb feb 14-én volt neki, aztán most szombaton megjött neki a következő. ez sztem nem egészséges. 19 éves, és egy picit túlsúlyos. meg mondta, hogy néha nagyon erősen vérzik, meg egyszer egy hónapja kimaradt, meg olyan is volt, hogy egy hónapig vérzett. Nem kamu kérdés, légyszi segítsetek, mert engem nagyon megijesztett ezzel!! és van egy kis túlsúlya is neki
2009. márc. 3. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A túlsúlynak ehhez semmi köze!Jobb volna ha elmenne nőgyógyászhoz.De ez attól is függ hogy mióta van meg neki,mennyire állt be....
2009. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A túlsúlynak lehet köze hozzá, ha hormonzavar okozza...Az a hormonzavar okozhatja a mensi rendszertelenségét is. Én a helyében felkeresnék egy nőgyógyászt.
2009. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ilyen problémám van...

menjen el nőgyógyászhoz, ha jó helyre mentek, akkor egy hosszabb vizsgálaton fog átesni

2009. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. majd sztem az lesz, hogy kézenfogom, és akkor elmegyünk nőgyógyászhoz, mert engem idegesít ez a dolog! esetleg ha hormonzavar, akkor fogamzásgátló helyrehozhatja?
2009. márc. 3. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
nem
2009. márc. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ilyen lány van az ismerettségi körömben. A stressz, komoly evészavarok, ciszták, hormon tartalmú tabletták és extrém túlsúlyosság/alultápláltság a legfőbb forrásai...van, aki pedig egyszerűen "ilyen". Én találkoztam olyannal, akinek szülések után 35 éves korára sem sikerült beállítani a menstruációját, csak fogamzásgátlóval tudja szabályozni. Nincs hormonális problémája, csak a szervezete neki nem állt úgy be, mint a legtöbb nőnek...minden nő annyira más. El kell menni nőgyógyászhoz és valószínűleg fogamzásgátlót fog kapni a barátnőd, ha eddig nem szedne vagy nem neki valót szedne. Ha szerencséje van, szülés után jobb lesz neki. A rokonom így "szabadult" meg ettől a problémájától. De mindenki más és orvoshoz kellene menni, mert más - fent említett problémák - is állhatnak a háttérben.
2009. márc. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
végülis fogamzásgátlóval is lehet, de azt mindenféle képpen csak a vizsgálatok után tudhatjátok meg, ha a nőgyógyász javasolja
2009. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!