Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlót, hogy lehet...

A fogamzásgátlót, hogy lehet abbahagyni?

Figyelt kérdés

szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését, ma van a 22. nap, szóval ma már nem vettem be és akkor most hagyjam csak el?

és ha újra akarom kezdeni akkor azt hogyan? nőgyógyászhoz kell menni akkor?


2011. ápr. 19. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
általában levél végén kell abbahagyni...következő hónapban nem szeded...ha újra akarod szedni, akkor nőgyógyász + vérvétel
2011. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kezded el a következő levelet.
2011. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló: a vérvételre miért van szükség,ha újra el akarom kezdeni szedni? (bocsi kérdező, de ez engem is érdekel:) )
2011. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha valami nagyon durva mellékhatásod van rőle ok hogy abbahgaytad,de ha nem akkor baromira hülyeség volt.Nem lehet csak úgy abbahagyni.Elég jól összekavar mindent.

Mondjuk van 21 szemes meg 28,ezek szerint te végig szedted és most meg fog jönni a hétnapos szünetben?!Mért hagytad abba és mért akarod ujrakezdeni,kicsit jiányos a kérdésed,mert így nehéz tanácsot adni.

2011. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"de ha nem akkor baromira hülyeség volt.Nem lehet csak úgy abbahagyni.Elég jól összekavar mindent. "


Miért ne lehetne abbahagyni csak úgy? Levél közben nem szabad, de ő a 22. napon van, azaz beszedett egy teljes levéllel. Most akkor szerinted ha vki elkezd tabit szedni, akkor sosem hagyhatja abba, vagy mi?

Gondolkodj már:D

2011. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vérvételre azért van szükség, mert 95 %-ban az első felíráskor se csinálják meg
2011. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

azért szeretném abbahagyni, mert nem használjuk ki, de ugy tényleg, és nem akarom feleslegesen szedni. újrakezdeni meg nem értem miért ne lehetne. és igen, most fog megjönni pénteken vagy szombaton


mindenkinek köszönöm a válaszát!

2011. ápr. 19. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:

elég lett volna ha úgy irod le h abbahagytad a fogamzásgátlot,beszedted az egész levéllel és lehet-e ilyet.Kicsit félreérthető volt,mert van már olyan amit mindig szedni kell,nem 21 napos.Így már oké.Abba lehet hagyni levél közben is,de eléggé nagy zavart tud okozni,de így hogy te abbahagytad rendesen nincs vele semmi gond.Majd ha ujra akarsz akkor feliratod.HA régóta szedted akkor szerintem ha kihagysz kicsit és utána visszamész hogy irjon fel megint,szerintem fel fog irni.

Egy kis pihenés a szervezetnek is jót tesz.Abbahagyás után lehet egy kis kellemetlen mellékhatás,de valakinek akkor is van ha szedi,de csak nem lesz baj.

2011. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 LeeWie válasza:
Én novemberben hagytam abba. Végigszedtem a 21 tablettásat, aztán ennyi. az a mensim jó volt, utána késett 2 hetet decemberben, hjanuárban kimaradt, február óta pedig beállt rendszeresen. Azért kellene a vérvétel, mert akkor hormont néznek, hogy ne olyat adjanak, ami miatt pl kiszőrösödsz. De szerintem hagyd abba nyugodtan, nekem se volt bajom belőle. A nőgyógyász sem fog mást modnani, csak hogy ne szedd be. Csak fura volt 2 hétig, hogy 20.50-kor nem csipogott a telefonom hogy bevegyem :-D Mert nekem telefon-emlékeztető volt beállítva, és az volt fura csak.
2011. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azért kellene a vérvétel, mert akkor hormont néznek, hogy ne olyat adjanak, ami miatt pl kiszőrösödsz. "

Ez baromság. Sima vérvétellel semmi mást nem néznek, csak azt, hogy rendesen működik-e a májad. Mert ha nem, akkor nem szabad tabit szedni.

A hormonvizsgálat nem rutinszerű, csak nagyon indokolt esetben csinálják meg.

És abból sem tudják megnézni, hogy lesz-e vmi bajod a tabitól.

2011. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!