Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor lehet abbahagyni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehet abbahagyni a fogamzásgátlót az utolsó együttléttől számítva? A tájékoztatóban az áll, hogy akármikor, de ha együtt vagyok valakivel és utána 2nappal abbahagyom akkor gondolom így lehetek terhes.

Figyelt kérdés
Hiszen ha kihagyok egyet és nem pótlom akkor is a kihagyást megelőző 7napi együttlétektől lehetek terhes. Akkor mikor lehet abbahagyni? Illetve ha a váltok tabit és a réginek az utolsó hetében voltam együtt valakivel és utána váltok akkor védve vagyok?
2011. ápr. 25. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben nagyon be akarod magadat biztosítani,akkor egy hétig nem szexelsz,aztán abbahagyod.(Ehhez azért nem kell felegyenesedve járni.)Ott van a betegtájékoztató is,de még a nőgyógyász is..
2011. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem annyi van benne, hogy bármikor abba lehet hagyni. Nődoki ugyan ezt mondta. Valójában nem értem, hogy miért írnak rá ekkora ökörséget, ha ez így rohadt veszélyes.
2011. ápr. 25. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Váltásnál nődoki,ha pedig lehet váltani,akkor az utolsó levelet végig szeded,vársz 7 napot(szünet),aztán kezded el szedni az újat.
2011. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha úgy szeded a gyógyszert,ahogy az elő van írva, akkor a 3.hét utáni gyógyszerszünetben (amikor keletkezik a megvonásos vérzés) is lehet együttlét,mert a gyógyszer még akkor is hat,de utána már nem. szerintem az utolsó együttlét után a havi gyógyszert még szedd be, úgy 100% hogy nem lehetsz terhes.

Ha új tabit kezdesz használni,az szerintem nem fog hatni 1ik napról a másikra, tehát 1-2 hetet várj az együttléttel.(akkor is, ha a gyógyszerszünet után rögtön a másikat kezded szedni)

2011. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy a mostani gyógyszerem még befejezem és ahogy a betegtájékoztató írja szünet nélkül elkezdem a következőt. Ilyen esetben ha a régi gyógyszer szedése alatt volt még együttlét akkor még védett vagyok azokra? Azt tudom, hogy az új tabival akkor még ajánlatos várni egy hetet, de én visszamenőleg vagyok kíváncsi a védettségre.
2011. ápr. 25. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi ez, hogy "bármikor" abba lehet hagyni??? Külön hangsúlyozzák az orvosok meg a tájékoztató is, hogy csak nagyon indokolt esetben lehet abbahagyni, ha még van a levélben! Csak akkor lehet abbahagyni, ha elfogyott a levél...
2011. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ismétlem, hogy az én gyógyszerem és a nődokim semmi ilyet nem említett. Miért ilyen felelőtlenek akkor?:O
2011. ápr. 25. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert ilyen a magyar orvostársadalom: a szarok meg a kiégettek itt maradnak nyírbálni a magyart, a tehetségesek, ambíciózusak külföldre mennek, ahol megfizetik, megbecsülik őket. Nettó 100 ezerért úgy vannak vele az itthoni orvosok, hogy minek legyenek lelkiismeretesek. Sarkított, de nagyjából ez a szitu.
2011. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak az enyém még magándoki is:S
2011. ápr. 25. 11:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Annak van igaza, aki azt írja, hogy levél végén lehet abbahagyni. Ez esetben viszont tényleg bármikor.

Kérdező, elhiszem, hogy a gyógyszeredre az van írva, hogy "bármikor", de ez szigorúan úgy értendő, hogy bármikor - a levél végén. Sem 5, sem 15 tabi után nem lehet (csak súlyos indokkal), ha már majdnem mindet beszedted, akkor abbahagyhatod, a szervezeted nem tudja, hogy 19, 20 vagy 21 tablettát szedtél be, ha megvonod a hormont, megjön, és nem leszel terhes. Hónap közben azért nem lehet, mert az nagyon megzavarha a hormonháztartást. Ha félidőben hagyod abba, akkor sem leszel terhes, csak összevissza vérezgetsz majd.

Ha tabit váltasz, akkor az új tabinak a használati utasítását kell alapul venni, pontosan le van írva, hogy lehet áttérni. Azt kövesd.

2011. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!