Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kell abbahagyni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kell abbahagyni a fogamzasgatlot, (Mennyivel a gyerektervezes elott? ) ha gyereket szeretnenk?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ, hogy milyet szedsz és mióta. Ha csak 1-2 éve szeded akkor elég csak 2-3 hónap szünetet hagyni, de ha 6-8 éve akkor talán egy év is javasolt.

De ez nagyban függ attól, hogy milyen erősségű a gyógyszer.

2011. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 hónapot szoktak javasolni, hogy visszaálljon a saját ciklus, ezzel meghatározható legyen a fogantatás kora, illetve megerősödjön a gyógyszer mellett elvékonyodott méhnyálkahártya. Más oka tulajdonképpen nincs, gyakori tévhit, hogy azért kell három hónapot várni, hogy "kiürüljön" a gyógyszer. Ez nem igaz, a gyógyszer 36 óra alatt teljesen kiürül, viszont amíg a szervezet újra magára talál, ahhoz kellhet több hónap, ezért javasolnak némi várakozási időt, de más oka egyébként nincs.


26/N

2011. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem egy ismerős mondta, akinek vegyészmérnök a fia, hogy a srác azt javasolta a feleségének, hogy legalább egy évet várjanak, mert annyi idő kell a szervezetnek ahhoz hogy regenerálódjon. Én, mint eüs szintén egy évet, vagy picit többet fogok várni vele, nem akarom hogy később gond legyen. 23L
2011. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Három gyerekes család apa vagyok és tapasztalatból tudom, hogy három hónap a minimum, ha egyébként minden rendben van.
2011. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A 36 órás kiürüléssel nem vagyok teljesen tisztában,de az biztos,hogy nagyon hamar kiürül,és ténylegesen azért kell 3 ciklust kivárni,hogy a peteérés magától helyreálljon,a méhnyálkahártya kellően megvastagodjon a sikeres beágyazódáshoz.Nekem egy hónapnyi gyógyszerem van még,és aztán én is nekikezdek a 3 ciklus kivárásához,és remélem,nem lesz semmi baj.5. éve szedek fogit,szóval remélem,minden rendben van :)
2011. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kalkuláld bele, hogy elhúzódhat. De nem feltétlen hosszú idő. Én 13 évig szedtem többfélét is, nagyjából folyamatosan. Tavaly előtt márciusban abbahagytam, hogy "tisztuljak", augusztusban pedig megfogant a kisfiam... :-)Most már hét és fél hónapos baba.
2011. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elvékonyodik a méhnyálkahártya??? najó, most már biztos nem fogom engedni a barátnőmnek, hogy elkezdjen fogalmazásgátlót szedni. nekem ne rongálja magát, annyit nem ér meg nekem az élvezet, meg hogy aztán még fél éveket várnunk kelljen, ha akarunk egy bőgőmasinát.
2011. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


A méhnyálkahártya amúgy is minden hónapban felépül és leválik. Gyógyszer mellett nem vastagodik meg annyira, de ahogy nincs gyógyszer, ez visszaáll.


Amúgy meg mivel egy egészséges párnak ha gyereket akarnak minden hónapban kb. 20% esélye van, hogy sikerüljön a baba átlagosan egy év kell egy sikeres terhesség összehozásához. Van, akinek rögtön sikerül, de van akinek csak másfél év múlva, és van, akinek orvosi segítség kell. Szóval ez sajnos nem úgy működik, még egészséges párok esetén sem, hogy na, úgy döntünk, hogy jöhet a baba és a következő ciklusban más össze is jön.


26/N

2011. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!