Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már két éve megvan, de eddig...

Már két éve megvan, de eddig még mindig betétet használtam. Szeretném elkezdeni a tampon használatát, nem tudom róla semmit. Áruljátok el hogy kell ezt csinálni? Akármikor elkezdhetem? 15/L

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 10:41
 1/3 anonim válasza:
Akármikor elkezdheted. Én annak idején minivel kezdtem, főleg ha szűz vagy:) Felhelyezni sem nehéz, gyakorlás kérdése. Az a lényeg ha nyom vagy bök, akkor nem nyomtad fel eléggé.
2011. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem először O.B. minivel kezdj,aztán ha szükségét érzed,idővel válthatsz normal-ra.Első néhány alkalommal azért rakj még oda egy vattát/betétet,nem tudom,mennyire erős a vérzésed,de jó elkerülni a baleseteket.Amúgy szerintem a legkönnyebb,ha leguggolva helyezed fel,de nyilván ezt te érzed,ki kell kísérletezni.Nem lesz valami kellemes érzés,főleg,ha gyenge a vérzésed.Szóval első lépésként húzd meg a kék zsinórt,ezzel tudod ellenőrizni,mennyire laza.Ha stimmt,a mutatóujjad tedd a kis mélyedésbe a tampon felső részén,ezen ujjad segítségével ferdén hátra próbáld meg befelé tolni a tampont,ha nem megy valamerre tovább,próbáld meg kicsit másik irányban.Mint mindent,ezt is gyakorolni kell.Ha már nem ütközik ellenállásba,akkor van jó helyen,akkor van fent.Ilyenkor egyáltalán nem szabad érezned.Amúgy akármikor elkezdheted,mivel sem a szűzhártyát nem szakítja át,se semmit nem befolyásol.De azért a kézfertőtlenítést meg a max. 7 óránkénti cserélést javaslom,nagyon csúnya fertőzéseket össze lehet szedni.És ha ajánlhatok még valamit: ha megvan,az alatt a kis idő alatt bírd ki uszoda és strand nélkül.Biztonságosabb. : )
2011. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legjobb ha először az ujjaddal nyúlsz fel a puncidba, és kitapasztalod, hogy mi hogyan van a hüvelyedben.
2011. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!